Stolní tenisté TJ ČKD zakončili sezonu výhrami a postupem do třetí ligy. Ženy jdou z prvního místa do bojů o první ligu.
Blanenské stolní tenistky udržely svoji neporazitelnost i v posledním utkání základní části, přestože chyběla jednička Marie Jirůšková. „Do play-off tak vstoupí z prvního místa s bilancí 22-0-0,“ upřesňuje Pavel Voráč z oddílu stolního tenisu TJ ČKD Blansko.

Play off hrají první čtyři družstva na dvě vítězná utkání. „Termíny semifinále jsou 18.4., 25.4 případně 26.4. O pořadí zápasů ještě není rozhodnuto,“ dodává Voráč k rozlosování.

Blansko čeká v semifinále celek Sokola Brno, druhou semifinálovou dvojici tvoří Jihlava s Pelhřimovem. S těmito týmy končilo Blansko o víkendu základní část.

Hráči blanenského A týmu nekompromisně převálcovali brněnské soupeře a postupují do 3. ligy. „V obou utkáních byl stav vyrovnán vždy jen po úvodních čtyřhrách, pak si ale Blansko pod vedením opět suverénního Dudíka začalo budovat dostatečný náskok, který udrželo s přehledem až do konce,“ dodal k vítěznému víkendu mužů Voráč.

B týmu už v posledním dvoukole o nic nešlo, na postupové i sestupové příčky bylo bodově daleko. Hráči se tak mohli v klidu soustředit na výkon. Po remíze s Moravskými Prusy roznesli Strážnici a v celkovém součtu jim patří čtvrté místo. „Po loňské záchranářské sezoně je pro nás čtvrtá příčka velmi příjemným překvapením,“ řekl Voráč.

Úspěchy klubu doplnilo blanenské céčko, které vyhrálo okresní přebor a bude hrát o postup do krajské soutěže II.

TJ ČKD Blansko
2.liga ženy

SK Jihlava - ČKD Blansko 3:7
Ševčíková 3 Smejkalová 2 Suková 2

Spartak Pelhřimov - ČKD Blansko 1:9,

Ševčíková 3,5 Suková 3 Smejkalová 2,5
– postup do play off o 1. ligu

Divize muži
Slatina - ČKD Blansko 4:14, Dudík 4,5 Čák 4 Mikula 3,5 Voráč 2

Průkopník Brno - ČKD Blansko 5:13, Dudík 4,5 Mikula 3,5 Čák 3 Voráč 2
– postup do 3. ligy

KS I muži
ČKD Blansko B - Moravské Prusy 9:9, ČKD Blansko B - Jiskra Strážnice B 14:4