„Tento víkend se dá nazvat víkendem Aleše Přikryla, který ani jednou nezaváhal, v sedmi dvouhrách, ke kterým nastoupil, ztratil pouhé dva sety,“ uvedl k prvním výhrám A týmu mužů ve 2. lize Pavel Voráč z blanenského klubu.

Přikryla skvěle doplnil jeho deblový spoluhráč Luboš Dudík, který prohrál pouze jednou. Důležité bylo i to, že v obou utkáních bodovali všichni blanenští hráči. Blansko se tak po výhře 10:5 nad Hradcem Králové a 10:4 nad týmem Elizza Praha odlepilo z posledního místa. Dvě kola před koncem první poloviny soutěže mu patří desáté místo.

Poslední dva zápasy podzimní části odehraje Blansko v halách soupeřů, kdy se utká s posledním Vsetínem a předposledním Prostějovem. „Tato dvě utkání budou jedny z nejdůležitějších v boji o zachování 2.ligy,“ upozorňuje Voráč.

Špatný start

Ženy ČKD byly v Praze při utkání s posledním Slavojem favoritkami, ale nezačaly dobře. „Jirůšková se Ševčíkovou prohrály úvodní čtyřhru. Když ale ve dvouhrách ani Jirůšková ani Ševčíková již nezaváhaly a jeden bod přidala i Suková, zrodilo se snadné a očekávané vítězství,“ popsal Voráč.

Ve druhém utkání ve Vlašimi s rezervou vedoucího celku první ligy se příliš nedařilo Petře Sukové a i od Veroniky Ševčíková se čekal víc než bod. „Díky skvělé Marii Jirůškové, která ani jednou nezaváhala, vezou blanenská děvčata z haly desátého týmu tabulky remízu,“ doplnil Voráč. Blansko je v prvoligové tabulce čtvrté, s jedenadvaceti body ztrácí sedm bodů na první Vlašim A.

Rezervní tým blanenských žen stále nemůže vybřednout z herní a výsledkové krize. Prohrál v Komořanech i v Neředíně a ve 2. lize ho čeká těžký boj o záchranu.

V divizi zaznamenalo béčko mužů výhru a prohru. Třetí tým tabulky Koral Tišnov B posílený o druholigového Martina Smejkala, byl pro hosty z Blanska velkým soustem. „Jediný, kdo dokázal s domácími držet krok, byl matador Stanislav Mikula, který neztratil ani set,“ připomněl Voráč, který za blanenské béčko uhrál o víkendu dva body z utkání v Komořanech. „Bylo to velmi důležité a hlavně povinné vítězství nad posledním týmem divizní tabulky, na kterém se podíleli všichni hráči Blanska, tedy i třináctiletá naděje blanenského stolního tenisu Libor Kutil. Ten získal svůj první bod v divizi,“ dodal Voráč.

1. liga ženy
Slavoj Praha – ČKD Blansko 3:7
Jirůšková 3 Ševčíková 3 Suková 1
SKST Vlašim B – ČKD Blansko 5:5
Jirůšková 3,5 Ševčíková 1,5 Suková 0

2. liga muži

ČKD Blansko – Sokol Hradec Králové B Imeda 10:5
Přikryl Aleš 4,5 Dudík 2,5 Čák 2 Kvíčala David 1
ČKD Blansko – Elizza Praha B 10:4
Přikryl Aleš 3,5 Dudík 3,5 Čák 1,5 Kvíčala 1,5

2. liga ženy

TTC Komořany – ČKD Blansko B 7:3
Slezáková 1,5 Trávníčková 1 Hrouzová 0,5
Sokol Neředín – ČKD Blansko B 8:2
Slezáková 2 Trávníčková 0 Hrouzová 0

Divize muži

Koral Tišnov B – ČKD Blansko B 10:4
Mikula 3,5 Chajda 0,5 Voráč 0 Kutil Libor 0
TTC Komořany – ČKD Blansko B 5:10
Mikula 4,5 Chajda 2,5 Voráč 2 Kutil Libor 1