V základní skupině sice Svitávečtí podlehli Švýcarům 1:3, ale přesto ji vyhráli. Švýcaři totiž podlehli Francii 3:5, která si tak zajistila postup z druhého místa za českým týmem. „První místo ve skupině pro nás mělo být určitou výhodou, protože, že jsme se v semifinále vyhnuli silnému Rakousku I. S Německem jsme prohrávali 0:2, ale dokázali jsme srovnat krok na 4:4. Potom jsme bohužel dostali gól na 4:5, ale na konci jsme ještě v hektické situaci mohli vyrovnat. Bohužel se to nepovedlo a do finále šli Němci,“ popsal cestu do boje za medailí Jiří Hrdlička ml.

ME U23 v kolové
Výsledky ČR I (Roman Staněk – Jiří Hrdlička ml.): - Francie 4:1, - Švýcarsko I 1:3, - Maďarsko 11:2, - Rakousko II 6:2.
Semifinále: ČR I - Německo 4:5.
Zápas o 3. místo: ČR I - Francií 6:1.

V zápase o bronz se Staňkem pak zdánlivě snadno porazili Francii 6:1. Utkání rozhodla prostřední fáze, v níž Češi dali tři rychlé góly. Po šestnácti letech tak získali pro Českou republiku znovu medaili v této kategorii. Naposledy měla ČR v roce 2002 bronz, rok před tím dokonce zlato. „Jsme rádi, že se nám povedlo to, na co jsme se dlouho připravovali. To, že nám finále uteklo nejtěsnějším možným způsobem, o jeden gól, nás samozřejmě v prvním momentu mrzelo, ale takový je sport a my jsme se museli soustředit na boj bronz. Vše skvěle vyšlo a s bronzem můžeme být naprosto spokojení,“ ujistil Hrdlička ml.

Ve Zlíně měli oba hráči Svitávky takřka domácí prostředí a podle Jiřího Hrdličky mladšího bylo důležité i to, že v roli kouče s nimi byl jeho otec, exmistr světa. „Hrálo se nám opravdu skvěle. Chceme poděkovat všem, kteří nám drželi palce a hlavně fanouškům, kteří nám fandili přímo ve Zlíně. S Romanem jsme vlastně poprvé na tak významné soutěži měli za zády skoro celý náš fanklub. Obyčejně se tyto akce nebo mezinárodní turnaje většinou konají daleko za hranicemi a tam s námi přirozeně tolik lidí cestovat nemůže,“ chválil své kamarády v ochozech Hrdlička mladší.

Mistry Evropy se potřetí za sebou stali favorizovaní Rakušané Kevin Bachmann - Stefan Feurstein, kteří ve finále porazili Německo.