Učitelka ho totiž navrhla jako adepta na splnění snu při druhém ročníku čtyřiadvaceti­hodinového štafetového běhu. Ten se poběží v pátek 13. a v sobotu 14. června v areálu ASK v Blansku.

5315050Běh je součástí charitativní akce You dream We run Blansko 2014. Smyslem akce je především plnit sny. „Není to běh v pravém slova smyslu, jde hlavně o symboliku a vyjádření podpory člověku, kterému chceme splnit sen. Cílem je udržet štafetový kolík na trati celých dvacet čtyři hodin," řekl o štafetě jeden z hlavních organizátorů Roman Jančiar.

Štafety se může zúčastnit každý – není nijak věkově ani jinak omezená. Podmínkou je jen sestavení běžeckého družstva. Komu se to ale nepodaří, může se přidat do otevřeného týmu města Blanska. Jeho štafetu rozběhne blanenský starosta Ivo Polák.

I účast na charitativním běhu má ale své podmínky. Každý běžec si koupí účastnické tričko. „Výtěžek z těchto triček jde na splnění snu vybranému člověku, který má nějaké zdravotní nebo sociální potíže," doplnil Jančiar.

Letos je jím právě Marek Kovář. „Dostali jsme od města nový byt a do něj dostane Marek úplně nový dětský pokoj. Bude tam mít například i vyvýšenou postel, která je pro něj mnohem lepší než ta obyčejná," upřesnila Markova maminka Jana Sabáková.

Sportovce bude při štafetě doprovázet kulturní program. Jeho vrcholem bude podle Jančiara sobotní vystoupení Lucie Dobrovodské a Ládi Kerndla.

PAVLA HLOUŠKOVÁ