Výsledky ankety Sportovec okresu Blansko 2019

Kolektiv – seniorský tým:

FK Blansko – fotbal
Na jaře 2019 muži s převahou vyhráli divizi, po podzimu vedou Moravskoslezskou fotbalovou ligu.

Tým kolové klubu sálové cyklistiky Svitávka Jiří Hrdlička starší, Pavel Loskot
Z mistrovství světa v kolové přivezli bronz, také vyhráli extraligu a získali titul mistra České republiky v kategorii Elite.

Družstvo žen Kuželkářského klubu Blansko
V extralize obsadily ženy třetí místo a probojovaly se do semifinále Českého poháru. V chorvatském Slovinski Boru skončily v Poháru NBC družstev na osmém místě.

V Boskovicích zadali další studii. Na areál Červená zahrada

Sportovní akce:

MTB Pohár Drahanské vrchoviny
Pohár Drahanské vrchoviny je závod horských kol pro všechny se zaměřením hlavně na děti a objevování cyklistických talentů. V loňském roce se uskutečnil již jeho osmnáctý ročník. Na jedenáct závodů seriálu přijelo 2323 závodníků.

Vstupní hala na vlakovém nádraží v Blansku.
Miliardové opravy koridoru: Blansko a Brno sblíží bezpečnější železnice

Trenér roku:

Jiří Ošlejšek – ASK Blansko, atletika
Dlouholetý úspěšný blanenský trenér atletiky, jehož svěřenci získávají každým rokem mnoho medailí z vrcholových akcí. Mezi jeho svěřenky patří Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková.

Tradiční masopustní veselice na jižní Moravě,  ilustrační foto.
Podělte se s námi o zážitky z masopustu

Osobnost roku:

Zdeněk Přikryl
Šedesátiny oslaví 6. května. Od žáků hrál hokej za Minervu Boskovice, kariéru ukončil v roce 1982. V té době už i řídil hokejová utkání z pozice rozhodčího. Zároveň hrál fotbal za Sokol Valchov. Aktivní sportovní činnost kvůli zdravotním problémům ukončil v roce 1986. Od ledna 2003 vykonává funkci předsedy TJ Sokol Valchov.

Suchá řeka Bečva, ilustrační foto
Sucho na jihu Moravy? Málo sněhu situaci zhoršuje, varují vodohospodáři

Sympaťák roku:

Petr Mareček – vzpěrač
Okresní vzpěračská stálice letos oslaví dvacáté druhé narozeniny. Vzpírá za TJ SOUZ Boskovice. Reprezentoval na mistrovství Evropy v Gruzii. Zvítězil na mistrovství České republiky v kategorii mužů i juniorů do 23 let. Je držitel českých rekordů v trhu a nadhozu. Dvacetkrát posunul hranici českého rekordu.

Matematika? V kraji se těžší verze nebojí 455 maturantů. Může jim vydělat peníze

Sportovec roku:

Ondřej Paděra – fotbal
Hraje malý fotbal za Sadros Boskovice. Dlouhodobě patří k nejlepším hráčům a střelcům české reprezentace, získal titul mistra světa i Evropy, je kapitán Blanenska hrajícího nejvyšší soutěž. Velký fotbal hraje za FK Blansko, se kterým má nakročeno do druhé ligy.

David Kopřiva – kulturistika
Člen sportovního klubu Obořil Elite Team je absolutní vítěz dorosteneckého mistrovství České republiky.

Petr Štich – horská kola
Člen klubu Moravec Team v loňském roce skončil třetí na mistrovství České republiky závodů horských kol v kategorii Expert. V Českém poháru horských kol odsadil konečné druhé místo.

Milan Kučera – plavání
Nejúspěšnější blanenský plavec roku 2019. Pouhé čtyři setiny vteřiny mu v roce 2019 chyběly na padesátce motýlek ke splnění limitu pro zařazení do české juniorské reprezentace. Člen TJ ASK Blansko se stal juniorským mistrem republiky v disciplíně padesát metrů motýlek. Na dvojnásobné trati bral bronz. Titul vicemistra přidal na padesátce kraul.

Marcela Čadová – vytrvalostní běh
Zúčastnila se Moravského ultramaratonu, který byl i mistrovství České republiky, na kterém skončila druhá. Zvítězila na Hostýnské osmě a v Běhu osvobození.

Jan Šmerda – kuželky
Člen kuželkářského klubu zdravotně postižených Dolní Lhota. Je mistr České republiky v kuželkách jednotlivců Českého svazu tělesně postižených sportovců.

Sokol Březina (černé dresy). Ilustrační foto
Přišli o poslední šanci. Březina zůstala přikovaná na dně tabulky krajské ligy

Sportovní talent:

Viktorie Křížová – atletika
Čtrnáctiletá atletka klubu Elite Sport Boskovice na letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci zvítězila v běhu na 300 metrů. Na mezinárodních závodech Europan Kids Athletics Games Brno obsadila druhé místo v běhu na 150 metrů.

Veronika Jakusidisová – atletika
Žákyně z ASK Blansko při Europan Kids Athletics Games Brno obsadila druhá místa ve skoku vysokém a dalekém a zvítězila v běhu na 300 metrů. Je mistryní Moravy a Slezska ve skoku vysokém.

Anna Hanáková – cyklistika
Členka klubu Moravec Team zvítězila na mistrovství České republiky závodů horských kol v kategorii mladších žákyň.

Radim Ženatý – biketrial
Jezdec ÚAMK Biketrial Blansko na mistrovství České republiky v kategorii do 12 let obsadil třetí místo, na mistrovství světa deváté. Na mistrovství republiky v UCI Trialu skončil třetí.

Jáchym Ryšávka – plavání
Člen oddílu plavání při Středisku volného času Boskovice na letním mistrovství České republiky získal tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. Na Olympiádě dětí a mládeže svoji sbírku o jednu medaili rozšířil. Ke třem zlatým, přidal dvě stříbrné medaile.

Jiří Sehnal – cyklotrial
Člen klubu Trial Bike Moravský kras v loňském roce zvítězil v seriálu Youth Games v kategorii poussin. V Olomouci bral titul mistra republiky v cyklotrialu, na mistrovství světa v polských Wadovicích se stal vicemistrem světa v cyklotrialu a měl velký podíl na zisku bronzové medaile ze soutěže národů.

Lucie Koudelková – triatlon
Členka klubu Elite Sport Boskovice dělá terénní triatlon. Zvítězila na mistrovství republiky v duatlonu, stejně jako na Austerlitz Man ve Slavkově a v triatlonu Hrabovský kros na Slovensku.

Jan Strýček – orientační běh
Člen Spartaku Adamov vyhrál moravský žebříček a je druhý reprezentant první chlapecké štafety Jihomoravské oblasti.

Anna Šafránková – triatlon, duatlon
Členkou klubu Elite Sport Boskovice na sokolovském mistrovství České republiky v triatlonu nechala všechny soupeřky za sebou a získala zlatou medaili. V duatlonu v Žamberku skončila na mistrovství republiky druhá.

Eliška Hanáková – horská kola
Členka klubu Moravec Team na mistrovství Evropy horských kol v italské Pile získala v kategorii starších žákyň stříbrnou medaili. V Hlinsku na mistrovství České republiky závodů horských kol v kategorii starších žákyň stejně jako v Českém poháru zvítězila.

Nikola Bradáčová – atletika, triatlon, duatlon
Členka klubu ACT leraK Blansko je mistryně České republiky v duatlonu a vítězka Brněnského běžeckého poháru.