Na začátku každého měsíce představíme čtveřici vybraných sportovců, kteří svým výkonem rozčeřili zdejší vody a pokud možno dosáhli i za hranice okresu. Každý pak bude mít možnost celý měsíc hlasovat na internetových stránkách o svém favoritovi.

Marek Jarůšek, reprezentant v požárním sportu
Z bulharské Sofie přivezlo reprezentační družstvo České republiky v požárním sportu třetí místo. Na medailovém úspěchu se podílel i Marek Jarůšek z Veselice, který byl členem bronzového týmu.

Jana Sotáková, atletika
Blanenská atletka završila v září zatím nejúspěšnější sezonu své kariéry. Během osmi dní dokázala posbírat osm medailí na prestižních atletických závodech a vylepšit několik okresních rekordů.

Jiří Hrdlička, Radim Hasoň, kolová

Dvojice ze Svitávky, která se vrátila do české extaligy, neměla letos konkurenci. Vyhrála čtyři extraligové turnaje a v září si zajistila nOminaci na mistrovství světa v rakouském Dornbirnu.
Martin Sehnal, útočník FK Apos Blansko
Král střelců krajského přeboru, divize a aktuálně i MSFL. Přestože ho zkraje sezony trener Vašíček nestavěl od začátku, připsal si Sehnal do konce září na střelecké konto šest přesných zásahů.