Vítězství v hlavní kategorii nejlepších sportovců města Brna za rok 2023 obhájil brokový střelec Jiří Lipták, který triumfoval v disciplíně trap na světovém poháru v Káhiře a s českým družstvem vybojoval bronz na mistrovství Evropy. Druhý skončil triatlonista Lukáš Kočař a třetí sportovní lezec Adam Ondra.

Brokoví střelci Komety Brno ovládli také pořadí kolektivů, mezi mladými sportovci do dvaceti let triumfoval windsurfařka Kristýna Piňosová z Rapidu Brno a nejlepším mládežnickým kolektivem se stali hráči Basketu Brno do devatenácti let.

Jakub Flek je stálicí české reprezentace.
Zase dva útočníci. Kometa vyšle na reprezentační akce prověřená jména

VÝSLEDKY 2023

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC MĚSTA BRNA - bodovalo 25 sportovců

1. Jiří Lipták (Kometa Brno) – broková střelba - trap – 357 bodů

2. Lukáš Kočař (Brno Triatlon Team) - triatlon – 299 bodů

3. Adam Ondra (Tesla Brno) – sportovní lezení - 274 body

4. Marie Němcová (Kanoe Klub Spoj Brno) – sjezd na divoké vodě - 226 bodů

5. Alexander Choupenitch (TJ Sokol Brno I) – šerm – 190 bodů

6. Veronika Jaborníková (Dukla Brno) – dráhová cyklistika – 164 bodů

7. Veronika Mišková (Budo Kan) – karate – 110 bodů

8. Adéla Hanzlíčková (TAK Hellas Brno) – zápas, volný styl – 105 bodů

9. Martina Tichovská (TJ Tesla Brno) – MTBO – 87 bodů

10. Petr Holík (Kometa Brno) – hokej – 72 bodů

NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIV MĚSTA BRNA - bodovalo 19 sportovních kolektivů

1. Kometa Brno – broková střelba – 130 bodů

2. VK Královo Pole (ženy) – volejbal – 98 bodů

3. SK Draci Brno – baseball – 83 bodů

4. Brno Triatlon Team – triatlon – 78 bodů

5. Sprinteři Dukly Brno – dráhová cyklistika – 56 bodů

NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIV – MLÁDEŽ MĚSTA BRNA

1. Basket Brno (muži, tým U19) – basketbal – 16 bodů

2. Dukla Brno (junioři) – dráhová cyklistika – 13 bodů

3. Kometa Brno (juniorky) – broková střelba, trap – 8 bodů

NEJLEPŠÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA DO 20 LET - bodovalo 19 sportovců

1. Kristýna Piňosová (TJ Rapid Brno) – windsurfing – 50 bodů

2. Zina Hrdličková (Kometa Brno) – broková střelba – 29 bodů

3. Kryštof Bláha (VK LS Brno) – veslování – 27 bodů

4. Emma Čechová (BK Žabiny Brno) – basketbal – 22 bodů

5. Jiří Hamza (Zbrojovka Brno) – fotbal – 19 bodů

Nejvýznamnější mezinárodní sportovní akce spolupořádaná v městě Brně

Mistrovství Evropy v baseballu mužů

NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ AKCE MĚSTA BRNA – bodovalo 14 sportovních akcí

1. Brněnská laťka – 49 bodů

2. European Kids Athletics Games – 43 bodů

3. Vokolo Príglu – 35 bodů

4. Grand Prix Brno v dráhové cyklistice – 32 bodů

5. Velká cena Brna v plavání – 26 bodů

FAIR PLAY MĚSTA BRNA

Stanislav Vyzina, trenér sportovních gymnastek

NOVINÁŘSKÁ CENA LVA VAŠÍČKA

Zdeněk Vlach, sportovní novinář Deníku Rovnost

NEJLEPŠÍ VETERÁNSKÝ SPORTOVEC MĚSTA BRNA – sportovci nad 50 let

Stanislav Hlaváček – kulová střelba – 69 let

NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA

Veronika Kamenská (Nidoshinkan Dojo) – karate

Ivo Koblasa (TJ Favorit Brno) – cyklistika

Boris Trávníček (SK Moravia Brno) – stolní tenis

SÍŇ SLÁVY MĚSTA BRNA

Vítězslav Dosedla, ragbista

Jiří Mičánek, automobilový závodník

Jiří Mikšík, cyklista