Uprostřed hokejové soutěže teď hraje Blansko i Boskovice o účast v play-off. Oba týmy zlepšily po mizerném začátku soutěže výkony a momentálně jsou s dvaceti body na osmém a devátém místě. Už o víkendu se ukáže, jestli forma Dynamiters a Minervy přežila Vánoce. Oba týmy hrají doma proti silným soupeřům z Kroměříže a Uničova. Vrcholem tedy letos bude vyřazovací část a případný boj o krajského přeborníka, na případný postup do druhé ligy ani jeden z regionálních týmů nepomýšlí.

Asi nejvíc medailí z republikových i světových šampionátů vozí tradičně blanenští biketrialisté, kteří patří k české špičce, Václav Kolář je dokonce po Španělovi Comasovi druhý na světě. Tentokrát budou fanoušci adrenalinového sportu namlsaní velkými akcemi v minulých letech možná trochu zklamaní. „Závod, jako bylo mistrovství světa v Blansku v roce 2014, nebude, plánujeme pouze závod mistrovství republiky. Ten by se měl konat podle předběžného kalendáře v červnu v době nominací na mistrovství světa," říká vedoucí blanenského klubu Radim Kakáč. Blanenští bikeři by měli zasáhnout kromě seriálu mistrovství republiky i do mistrovství Evropy, které se pojede v září ve Znojmě a i do světového šampionátu. „Mistrovství světa ještě nemá přesné termíny, jedná se o dvou závodech ve Španělsku a jednom v Tanvaldu," přibližuje plánované závody Kakáč.

Fotbalisté mají zimní pauzu a do startu jarní části sezony je ještě dost času. Přesto je už teď pravděpodobné, že nejvyšší soutěž na Blanensku bude i tento rok divize. Tedy pokud se Blansko udrží aspoň na pozicích, kde se pohybuje teď. Bude to mít těžké, hned v úvodním jarním kole 23. března nastoupí na hřišti lídra soutěže, Vyškova.

Baseballisté Olympie Blansko mají za cíl převést sportoviště pod město a pokud možno se pokusit o postup. „V nové sezoně by se měli vrátit starší kluci, kteří hráli v jiných klubech a doplnit mladý tým, který už se konsolidoval. Cílem je pokusit se zaútočit na extraligu," popisuje šéftrenér baseballistů Jaroslav Krejčíř.

V klubu pokračují v dobře rozjeté práci s mládeží a počítají i s nějakým republikovými turnaji. „Chtěli bychom v Blansku nějaké mistrovské turnaje mládeže, a pokud by se nám povedlo postoupit mezi čtyři nejlepší celky v poháru, tak třeba i Final four. Jinak ty tradiční akce jako baseballový kemp nebo Vánoční turnaj zůstanou ve stejných termínech," upřesňuje Krejčíř.

První zápasy po Novém roce hodně napoví i o šancích blanenských kuželkářek na špici nejvyšší soutěže nebo o naději stolních tenistů, kteří by se rádi dostali do play-off o první ligu.

Běžcům všech věkových i výkonnostních kategorií bude pokračovat Okresní běžecká liga, po celý rok se pořádá dostatek závodů. Na nejmasovější z nich, Boskovické běhy a blanenský Půlmaraton Moravským krasem už spustili organizátoři registraci.

Činit se budou i boskovičtí vzpěrači. V minulém roce jim unikl juniorský titul a letos ho chtějí zpět. „Bude dřít hned od Nového roku," slíbil trenér Čestmír Sekanina. Bez ohledu na dřinu závodních sportovců budou pokračovat i tradiční rekreační sportovní aktivity, při kterých nadšenci nečekají na granty ani podporu a prostě jen pěstují zdravé tělo.