Dvanáctiletí a mladší plavci z Blanska se zase blýskli na Jarním městském přeboru v Brně. Odtud přivezl Radek Burian šest bronzových medailí. Do Hradce Králové se kvalifikovala mezi plavce z čtyřiačtyřiceti oddílů z celé republiky a také z Polska pouze šestice blanenských plavců. Formánková P., Pokorná P., Kopřivová H., Špaček D., Vencel M. a Vencel J. Do Hradce neodjela kvůli nemoci Veronika Zamazalová.

„Plavci jsou v přípravném období, které tentokrát poznamenala chřipka a také jarní prázdniny. Takže naše výkony nebyly nijak oslňující. Navíc hlavní postava blanenského plavání Dominik Špaček letos plave v kategorii společně s o rok staršími borci, což je v tomto věkovém období hodně znát,“ řekla trenérka blanenských plavců Věra Vencelová.

Přesto blanenští domů s prázdnou nepřijeli. V kategorii dospělých zabodoval Jan Vencel, který se v sobotních rozplavbách na 50 m prsa a motýlek probojoval do nedělního finále, kde si v prsařském sprintu po velmi vyrovnaném boji dohmátl pro bronzovou medaili. Druhým medailistou byl Dominik Špaček, kterému po nemoci viditelně chyběly síly obhájit svou neporazitelnost na stovce prsa a skončil těsně druhý.

Městský přebor v Brně na Lesné je tradičním měřením sil brněnských oddílů, ale mohou se ho zúčastnit i mimobrněnské oddíly, kterými tentokrát byly TJ Znojmo, Slovan Hodonín a ASK Blansko. Čtrnáct plavců z Blanska pod vedením dlouholetého trenéra Vítězslava Štrajta nasbíralo šest medailí. O ty se však zasloužil pouze jediný plavec dvanáctiletý Radek Burian a všechny měly bronzovou hodnotu.