Vkonkurenci šedesáti závodníků navíc dohmátl ve famózním čase 43,8s. Další medaile přidali blanenští “plaváčci“ na Hustopečském džbánku.

Po krátké vánoční pauze se opět naplno rozběhly plavecké soutěže. Nejmladší naděje blanenského oddílu, družstvo devítiletých a desetiletých ve složení Špaček, Kopřivová, Klepalová, Formánková, Burian a Vondráček, se vtradičním brněnském závodě představily vsolidníformě.

Vnabité konkurenci pětatřicítky plaveckých klubů zČech, Moravy, Slovenska a Maďarska se téměř ve všech disciplínách úspěšně umístily vprvní polovině závodnického pole. Na prsaršké padesátce navíc Špaček zaplaval zatím svůj životnízávod.

Také na Hustopečském džbánku se ovíkendu představila početná výprava blanenských plavců. Zvody se jim podařilo vylovit kopu medailí. Vcelkovém součtu sedmadvacet cenných kovů. Osm zlatých, devět stříbrných a desítka bronzových. Třikrát na nejvyšší stupínek vystoupila Kateřina Kopřivová a Michal Vencel. Ztoho oba vhlavním závodě na padesátku kraul a domů si přivezli tradiční hustopečský džbánek. Dvě zlata si na krk pověsil iJan Vencel.

Ikdyž víkend byl pro blanenské plavce úspěšný, hlavní závody sezony na ně teprve čekají. Především náročná jarní část vpodobě kvalifikací na mistrovství republiky a samotné letní šampionáty. Právě zde budou chtít Blanenští vněkolika kategorich potvrdit dobré výsledky vžákovských kategoriích za posledníroky.