Tento víkend pokračovalo mistrovství České republiky plavců. Dvanáctileté žactvo ze pětasedmdesáti klubů se sešlo v chomutovském padesátimetrovém bazénu, který se pro tyto účely změnil použitím norné stěny v osmidráhovou pětadvacítku.

Blanenský okres reprezentovali tři plavci blanenského oddílu Dominik Špaček, Hana Kopřivová a Petra Pokorná. „Tito mladí talentovaní plavci se vypořádali s obrovskou konkurencí nadmíru dobře. Petra Pokorná obsadila vynikající šestou příčku v disciplíně 200 m prsa a na poloviční trati dohmátla sedmá. Nejlepší výsledek Hany Kopřivové bylo 12. místo na stovce prsa,“ dodala k jejich výkonům Vencelová.

Vynikající výkony předvedl na šampionátu velký blanenský talent Dominik Špaček. „Z nejvyšší české soutěže přivezl úctyhodných pět medailí a dva tituly mistra republiky. Přemožitele z celé republiky nenašel na tratích 100 a 200 m prsa a k tomu ještě přidal dvě stříbra za 200 a 400 m polohový závod a jeden bronz za stovku polohově,“ vypočítala Vencelová.

Nejlepší třináctileté plavce hostil Prostějov. „Smíšené družstvo Blanska a Boskovic ve složení blanenská Veronika Zamazalová a boskovičtí Anna Tlamková a Martin Pospíšil takových úspěchů jako výprava v Chomutově nedosáhlo. Trošku se očekávala medaile od nadějné boskovické plavkyně Anny Tlamkové, která však ve svých parádních kraulových disciplínách měla obrovskou smůlu. Na padesátce dohmátla těsně pod stupni vítězů a na dvojnásobné trati jí nevyšel start a byla diskvalifikována. Nutno však dodat, že ve všech pěti startech se vešla do první desítky,“ řekla Vencelová.

Úplně nejlépe se nedařilo ani blanenské Veronice Zamazalové. Její čas na 100 m prsa stačil jen na čtrnácté místo. „Na nejnáročnějších tratích, kterými jsou dvoustovka motýlkem a čtyřstovka polohově, bojoval jako lev boskovický plavec Martin Pospíšil a dohmátl v první desítce na devátém a desátém místě,“ doplnila Věra Vencelová.

Jediný zástupce nejstarší žákovské kategorie Michal Vencel z blanenského oddílu bojoval o přední příčky na mistrovském šampionátu čtrnáctiletých v Jihlavě. „Jeho pozice z rozlosování do rozplaveb slibovala umístění v první desítce. To se mu však z pěti přihlášených startů podařilo pouze v kraulovém padesátimetrovém sprintu. Ve velmi vyrovnaném boji, kdy se časy od sebe liší pouze o setiny, maximálně desetiny vteřiny, doplaval na devátém místě,“ popsala Vencelová.

Vencel tímto v pořadí desátým vystoupením na mistrovských soutěžích zakončil svoje působení v žákovské kategorii, od příštího roku bude závodit za juniory.