V srpnu odlétá sedmnáctiletá Sotáková na dorosteneckou olympiádu do Singapuru, kde se představí na sto metrů překážek. „Jsem zvědavá, jak se mi podaří vyladit formu. Před kvalifikací na olympiádu, která byla v Moskvě, mě trenér připravil skvěle. Pokud budu běžet na hraně osobáku mám v Singapuru šanci na první osmičku,“ řekla Sotáková.

Odchovankyně blanenské atletiky závodí za brněnský AK Olymp mezi dorostenkami. Ale v extralize si už vyzkoušela několik závodů mezi ženami. „Mistrovský závod v Třinci jsem brala jako trénink a přípravu na olympiádu. Na vysokých překážkách jsem neměla moc natrénováno, takže nějaké super časy se nedaly čekat. Ještě dost bojuji s technikou. Chtěla jsem běžet rychlý závod s co nejlepšími soupeřkami. A to se mi povedlo,“ dodala Sotáková, která mezi dorostenkami skáče přes překážky o osm centimetrů nižší.

V rozběhu si v úmorném vedru a silném protivětru vybojovala v Třinci účast ve finále. „Před startem mě trošku rozhodili pořadatelé, kteří tvrdili, že nejsem do závodu přihlášená. Nakonec se vše vysvětlilo, ale měla jsem z toho trošku nervy na pochodu,“ poznamenala Sotáková.

Ve finále pak patřila blanenská atletka v konkurenci favoritek Škrobákové, Lepičové a Cachové k příjemným překvapením. Ve svém třetím nejlepším čase v sezoně si doběhla pro čtvrté místo. „Vzhledem k současnému tréninku je výkon Jany a čtvrté vynikající. Jana se na mistrovství předvedla ve velmi dobrém světle,“ liboval si po závodě trenér Sotákové Jiří Ošlejšek.

Třináctého srpna odlétá Sotáková na dorosteneckou olympiádu do Singapuru. Poběží sto metrů překážek. Osobní rekord má 13,61 s. „Tento čas by nyní stačil přibližně na šesté sedmé místo. Bude hodně záležet, jak mi závod sedne a jak se dokážu zmáčknout. Velkou roli bude hrát časový posun a aklimatizace. Do první osmičky bych se ale chtěla dostat,“ uzavřela Sotáková.