Na halovém mistrovství Moravy a Slezska ve víceboji jsi získala zlato. Jsi se svým výkonem spokojená, nebo to v jednotlivých disciplínách mohlo být ještě lepší?
Na to, jak mi před závodem bylo, se mi víceboj povedl nad očekávání. Nebyla jsem ve své kůži. Disciplíny mi nějak nesedly. Ve všech jsem měla velké rezervy. Byl to ale takový první ostrý závod sezony.

Ve výšce jsi ale skočila jen sto pětačtyřicet …
Ve výšce je to slabé. Výš momentálně neskáču. S trenérem pracujeme na technice. Zatím mi to moc nejde a s technikou bojuji.

Za měsíc tě čeká mistrovství republiky ve víceboji. To je v hale v pražské Stromovce. Cítíš se na medaili? Obhajuješ titul z loňska …
V mých silách titul určitě je. Hodně bude záležet na aktuální formě a jestli budu v pohodě. Nesmím se zranit a podobně. O případném úspěchu rozhoduje fůra věcí. Také soupeřky mohou překvapit.

Jak se na mistrovství připravuješ?
Je potřeba pracovat na rychlosti a technice. U většiny disciplín je to ale běh na dlouhou trať a rozhodně se to nevyladí za měsíc. (úsměv) Ale jakákoliv medaile z mistrovství pro mě bude úspěch.

Na kterou z disciplín si věříš nejvíc?
Hodně spoléhám na první disciplínu, kterou je šedesátka překážek. Ta bude na rozjezd nejdůležitější. Hned potom následuje výška a ta může být pěkně zrádná na psychiku. Když se mi v ní nebude dařit, může mě to poznamenat i v dalších disciplínách. Naopak, když budu skákat dobře, může mě to nakopnout a povzbudit.

Na co se chceš v letošní sezoně zaměřit?
V hale určitě na šedesátku překážek a víceboj. Trenér by byl radši, kdybychom dělali jen překážky, ale mě víceboj baví. Venku je moji hlavní disciplínou čtyřstovka překážek a snaha o medaili na mistrovství republiky. Chtěla bych se pokusit splnit limit na květnovou olympiádu mládeže v Singapuru. Ale ten limit je hodně ostrý.

Kolik?
V současnosti jsem asi o vteřinu a půl pomalejší. Ale podle mě limit můžu dát. Nevadí mi, když ho nesplním v termínu, ale kdyby se mi to povedlo ve zbytku sezony bylo by to fajn. Ukázat, že na to mám.

Jak to vypadá s přestupem do Olympu Brno?
Po halové sezoně bych měla přestoupit. Ale ten přestup je spíš takový formální. Pořád mě bude trénovat pan Ošlejšek. Kromě Brna budu trénovat taky v Blansku. Podmínky jsou ale po přestupu nesrovnatelné. Jednak co se týká tréninkových možností, zázemí a úrovni soutěží. V Blansku jsme závodili ve druhé lize. V Olympu mám šanci startovat v extralize a mohla bych opět jet na evropský šampionát družstev juniorek.

Stíháš školu a zároveň atletiku na vrcholné úrovni?
Zatím ano, i když kolem pololetí je toho hodně.

Zanedlouho začnou zimní olympijské hry v kanadském Vancouveru. Budeš je sledovat?
Jasně. Chtěla bych vidět nějaké lyžování a určitě nepropásnout běžce na lyžích Lukáše Bauera. To je můj oblíbený sportovec. Uvidíme, na co mi zbude čas. V té době vrcholí halové sezona a bude mistrovství republiky v Praze. Takže s časem to vidím trošku hůř.