Loni v létě se beachvolejbal světové úrovně vrátil na Sokolské koupaliště u Brněnské přehrady, srpnový turnaj se vydařil na jedničku. I proto se kurty slavného areálu otevřou sportovním hvězdám i letos.

„Reakce hráčů byly po loňském turnaji tak pozitivní a motivující, že jsme vůbec neváhali s kandidaturou i pro letošní ročník. Vedle elitního turnaje světové úrovně, který už má hluboké kořeny v Ostravě, se tak Brno stává další tuzemskou zastávkou beachvolejbalu nejvyšší evropské kvality,“ podotkl místopředseda Českého volejbalového svazu Martin Gerža.

Pořadatelům se už loni povedlo na turnaj dostat světovou konkurenci, diváky však potěšily především výkony tuzemských hvězd. Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou slavily celkový triumf, Václav Berčík a Matyáš Džavoronok brali stříbro. „Turnaj jsme si moc užily a chtěly bychom říct, že se dá zařadit do kategorie nezapomenutelných zážitků. Navíc na finálovém zápase byli fanoušci schopní zaplnit celou hlavní tribunu, což se také na každém turnaji neděje,“ ocenil loni ženský vítězný pár.

Úroveň brněnského turnaje zůstane stejná i pro letošní ročník, opět je tak součástí beachvolejbalové série Beach Pro Tour Futures. „Tato úroveň je určena mladým perspektivním párům a velký prostor dává domácím nadějím, které se loni medailově odměnily věrným fanouškům,“ dodal Gerža.

Královopolské volejbalistky v letošním ročníku Českého poháru vybojovaly stříbrné medaile.
Po dvou triumfech stříbro. Královopolanky na hattrick nedosáhly, slaví Liberec

Totožný zůstane i hrací systém. Akce odstartuje čtvrtečními kvalifikacemi, ze kterých postoupí čtyři nejlepší týmy. Ty doplní dvanáct přímo nasazených párů, hlavní část odstartuje skupinovými boji, následně se diváci mohou těšit na play-off. Turnaj vyvrcholí v neděli 25. srpna zápasy o medaile.