Ani jedno mužstvo dosud medaili v celostátní soutěži nezískalo. „Samozřejmě chceme zápas zvládnout a konečně vystoupat na pomyslnou bednu. Uděláme pro to maximum,“ slíbil blanenský stratég Petr Dolníček.

Ve výhodnější pozici jsou Východočeši, kteří mají za Prahou na druhé příčce jednobodový náskok na Blanensko. „Myslím, že si hráči nějaký tlak nepřipouští. Doteď jsme hráli zápas od zápasu a je z toho boj o bednu. Blanensko má sílu ve směru dopředu, pokud toto budeme eliminovat, šance máme,“ prohlásil pardubický kouč Miroslav Kaluža.

Jeho protějšek vnímá tlak ze závěrečného duelu. „Je to poslední zápas. Jde o umístění na bedně, takže obě mužstva budou pod tlakem. Mámě výhodu domácího hřiště, ale šance jsou padesát na padesát,“ upozornil Dolníček.

Po příchodu zkušeného Kaluži se východočeský výběr zvedl, několikrát se v letošní sezoně objevil i na čele soutěže. „Pardubice mají velice kvalitní tým. Nyní ho doplnily o dva, tři kvalitní hráče a hned se to výsledkově projevilo,“ všiml si Dolníček progresu soupeře v sezoně.

Jeho svěřenci mohli mít výhodu, jenže poslední zápas v Brně nezvládli, na hřišti obhájce titulu prohráli 2:4. Obávané duo kanonýrů Ondřej Paděra, Jan Koudelka se neprosadilo. „Zápas v Brně byl velice kvalitní z obou stran. Nemyslím, že na naše hráče Brno našlo nějaký recept. Bohužel jsme udělali o jednu chybu víc, která rozhodla,“ připomněl blanenský stratég rozhodující zásah.

Čeští reprezentační útočníci představují už třetí sezonu největší blanenskou zbraň, kterou si uvědomuje i soupeř. „Jejich kvalitu známe, na každého se dá připravit. Poté záleží, jak tyto pokyny vstřebají hráči,“ uvažoval Kaluža.

Rozlehlé boskovické hřiště v areálu Červená zahrada sedí Jihomoravanům, kde ho i v neděli poženou domácí fandové. „U nás má hřiště podobné rozměry, v tom nevidím problém. Myslím si, že pro oba týmy je zápas důležitý, a proto bude takticky zajímavý,“ přemítal pardubický trenér.