Přes osmdesát běžců, tedy znovu překonaný účastnický rekord závodu, ovšem absence těch nejrychlejších. Tak by se dal charakterizovat sobotní skalický závod. Na startu chyběl Kohut, Orálek, nebo vedoucí běžec Okresní běžecké ligy Vojtěch Grün. O prvenství si to rozdalo několik běžců, rozhodovalo druhé kolo. Nejvíc sil mě loňský vítěz Michal Glier z Doubravníka. „Počasí přálo, běželo se pěkně, až na to druhé kolo, to všichni vadnou. Ale je to pro všechny stejné. Poprvé se mi kopec běžel dobře, podruhé už to nohy začnou bolet a tempo je pomalejší," narážel na stoupák hned po startu vítěz. Muži ho zdolávali dvakrát, ženy jednou.

Glier dorazil do cíle v čase 38:43, společný traťový rekord Orálka a Kohuta 36:24 tak mohl v klidu spát. Sekundy pak dělily na dalších místech boskovického Petra Boháčka a třetího Romana Chlupa. „Běželo se mi hrozně. Nemám moc naběhané a přijel jsem z práce deset minut před začátkem běhu. Myslel jsem, že podruhé ten kopec ani nedám, trápil jsem se. Ale nakonec to bylo dobré," popsal v cíli Chlup.

V ženách patří Skalická desítka Miladě Barešové. Už léta. Na dobře známé trati nemá konkurenci. „Běhám to tady s jednou přestávkou každý rok. A každý rok si říkám, že půjdu dvě kola, a nakonec jsem ráda, že dám to jedno," usmívala se v cíli Barešová. V cíli byla o třináct sekund pomaleji než při svém loňském rekordu.

Běh si užil i ředitel závodu Tomáš Odehnal, který doběhl ve své veteránské kategorii šestý. „Bylo to pěkné, líbilo se mi to, ale ta první půlka byla hrozná, druhá už byla lepší, to už jsem se rozběhal. Na čas jsem se ani nedíval. Běžel jsem, jenom abych se zúčastnil," vydechl po doběhu.

Závodům dospělým předcházely od dvanácti souboje v dětských kategoriích. Boj o první místo se ve Skalici konal už podvacáté. „Dětská část byla vynikající, škoda jen, že se v těch starších kategoriích nedaří dostat na závody víc dětí," myslí si Odehnal.

Posledním dubnovým závodem průběžné bodovací soutěže OBL bude příští týden Jarní pětka na dráze. Pak už vypukne květen, kdy se poběží každý týden nějaký závod. Hned prvním májový den odstartují