Čím to je, že jste po šestnácti kolech bod od sestupu?

Nevím, nedokážu si to vysvětlit. Přitom tak špatně nehrajeme, často prohráváme těsně, chybí nám asi víc štěstí. V Přerově to vypadalo nadějně, pak zahrála neuvěřitelně náhradnice, v České Třebové jsme sahaly po vítězství a nakonec z toho byla remíza. A soupeřkám se u nás daří.

Takže jim vyhovuje vaše kuželna víc než vám?

Asi ano, máme nejpadavější kuželnu a ostatní týmy tady dokážou udělat dobré výsledky. Nejsme schopné v zápasech zahrát to, co umíme. Na tréninku to vypadá kolikrát dobře, ale pak se nám nedaří v utkání.

Teď se vám to podařilo, porazily jste vedoucí tým soutěže Náchod 6:2.

Holky zahrály dobře a Náchodu se zase tolik nedařilo.

Vy jste střídala, bylo to ze zdravotních důvodů?

Bohužel ne. Nedařilo se mi.

A pomohlo to?

Michaela Zajacová zahrála dobře, ale potřebovala vyhrát dvě dráhy a vyhrála jen jednu. Ale otočila kolky, což může taky rozhodovat. To střídání se může a nemusí povést, my máme široký kádr a můžeme si to dovolit. Někdy to může rozhodit soupeřku, střídající hráčka může zahrát skvěle anebo to nevyjde.

Další zápas hrajete s Valašským Meziříčím, to není zrovna váš nejoblíbenější soupeř…

Bohužel ne, ale přišly o nejlepší hráčku Topičovou, která je teď v Rosicích. Mají sice kvalitní kádr, ale porazit je můžeme, hlavně je nesmíme podcenit. A je změna termínu, původně jsme měly hrát v sobotu 27. února v 10.00, ale odehrajeme to už tuto sobotu v 9.30.

Taky vás ještě čeká Slavia i Rosice.

A hlavně se Zlínem, který je jen o bod za námi, hrajeme u nich. A Slavia a Rosice jsou silné týmy, ale nikdy dopředu nevíte, jak se to bude vyvíjet. Záleží na momentální formě a výsledky jasně ukazují, že porazit může každý každého.

Slavia Praha je historicky nejúspěšnější tým, ale letos se jí také nedaří, teď je pátá…

Ona měla podobně špatný začátek jako my, teď už se zvedla. Jak jsem říkala, nejsou tam neporazitelné týmy.

Zníte tak, že si nepřipouštíte případný sestup.

Nepřipouštím si to, věřím, že se nám podaří první liga zachránit a v příští sezoně už si snad na tu naši kuželnu zvykneme. Kádr máme dobrý a byla by to škoda.

A kdyby se přeci jen sestoupilo?

To jsme neřešily, to zatím nevím, co by bylo.