Jedna si na krk pověsila dvě stříbrné medaile. Druhá na stupně vítězů nedosáhla, zato si vylepšila osobní rekordy. A to hned čtyřikrát. Blanenské plavkyně, sestry Kopřivovy, se vrátily o víkendu ze slovenských vod. Z Velké ceny města Nové Zámky.

„Byl to průzkum terénu. Napůl výlet. Na těchto závodech od nás ještě nikdo neplaval. Na podzim už sem ale uděláme určitě větší výpravu,“ plánuje trenérka Dagmar Kuncová.

V bazénu se na startovní bloky postavili plavci z třiadvaceti oddílů ze Slovenska, Česka a Maďarska. Starší ze sester Kopřivových, třináctiletá Kateřina, zaplavala nejlépe na svých oblíbených tratích. Padesátce a stovce motýlek.

Nakonec brala stříbrné medaile. V dalších startech na kraulových a polohovkových tratích zůstala těsně pod stupni vítězů. „Kateřininy časy nebyly nic moc. Ale je v přípravném období, takže jsme žádné rekordy čekat nemohli. V tréninku se zaměřujeme spíše na zaplavané objemy než rychlost. Není ještě pořádně odpočatá a vyladěná závodit. Navíc teď pilujeme kraul, takže její parádní motýlkářské disciplíny jdou trošku stranou,“ okomentovala výkon své svěřenkyně Kuncová.

Mladší ze sester Kopřivových, Hana, se ve všech pěti přihlášených disciplínách vešla do první desítky. Navíc si ve čtyřech z nich vylepšila osobní rekordy. Nejvíce vyšperkovala osobní maximum na trati 100 m kraul. O plných sedm vteřin.

„Závody byly super. Moc se mi líbily. A stovka kraul? Ta se mi hodně povedla,“ hlásila s úsměvem zanedlouho desetiletá plavkyně.