Sokol BK Sadros Boskovice vyhrál nejvyšší okresní soutěž v malé kopané, 1. Italcars ligu, odtud se nominoval na republikové turnaje. Nikdo ovšem netušil, že získá při své premiérové účasti rovnou republikový titul. „Je to velké překvapení vzhledem k velikosti oblasti a tomu, že v minulosti se mužstva z Blanenska do finále nedostávala. Ale jinak Boskovice vyhrály naprosto zaslouženě, předváděly nejlepší hru," uznal organizátor turnaje a generální sekretář Asociace malého fotbalu České republiky René Pazdera.

Na Final four se zrodilo překvapení hned v prvním zápase. Nováček, boskovický Sadros, porazil po penaltách Lagunu Pardubice a postoupil do odpoledního finále. „My už máme opravdu splněno," radoval se těsně po zápase vedoucí boskovického týmu Antonín Dvořák.

Na turnaj postoupily čtyři nejlepší týmy z republiky, dva z Moravy a dva z Čech. Vítěze prvních dvou zápasů čekalo finále, poražené zápas o třetí místo. Boskovice měly nejméně zkušeností, zbylé tři týmy, Pardubice, RKM Brno a Union Brdy Příbram mají každý aspoň po jednom republikovém titulu, za Lagunu nastoupili dva, za RKM dokonce pět reprezentantů.

V prvním poločase měly Boskovice převahu, Pardubice možná soupeře lehce podcenily, ale žádná branka nepadla. Sadros šel do vedení v 45. minutě, kdy se trefil Ondřej Paděra. Za tři minuty soupeř srovnal a po šedesáti minutách zápasu se prodlužovalo. Ani pak branka nepadla a na řadu přišly penalty.

Čaroděj v boskovické bráně Michal Čech vychytal hned první střelu a nalomil sebevědomí Pardubic. Boskovičtí střelci Paděra, Havlíček a Jakub Čech proměnili, takže vzápětí propukly oslavy postupu do finále. Boskovice si zařídily i kvalitní diváckou kulisu. „Sadros si dovezl autobus fanoušků, i díky nim tady byla skvělá atmosféra," pochvaloval si Pazdera.

Ve druhém zápase jednoznačně porazil největší favorit turnaje, RKM Brno, Union Brdy 7:2. Ty vyhrály souboj o třetí místo 1:2. Pak už všichni čekali na finále.

Na stránkách Malé kopané Blansko informoval on-line místopředseda sdružení Zdeněk Burýšek o aktuálním stavu. Skóre 1:0 z 5. minuty se mu ještě dalo věřit, když ale góly přibývaly a kus před koncem to mělo být 7:0 pro Sadros, bylo jasné, že se do diskuze vloupal nějaký vtipálek. Jenže nešlo o vtip, Boskovičtí opravdu úplně všem vytřeli zrak a mistra republiky znemožnili pořádnou nadílkou. „Určitě to nebyl slabší soupeř než Pardubice. Akorát my jsme dali po pěti minutách gól, oni to víc otevřeli a za osm minut před koncem poločasu jsme přidali z brejků další tři," vysvětloval zrod senzace boskovický Havlíček. „Druhý poločas už se zvrhnul v exhibici. Boskovice byly jasně lepší, zahrály srdcem, od začátku si šly za vítězstvím," komentoval narůstající skóre Burýšek.

Zápas skončil výsledkem 8:2 pro Boskovice, které se postaraly o historicky největší úspěch malé kopané na Blanensku. „Když před třemi roky skončil na republikovém turnaji Kvasar Černá Hora třetí, bylo nám jasné, že tenhle úspěch už nejde překonat, tohle jsme opravdu nečekali," líčil Burýšek. Sadros udělal celému krajskému svazu skvělou reklamu a sklidil uznání. Někteří hráči už dostali rovnou pozvánku do reprezentace.

Final four – finálový turnaj mistrovství republiky v malé kopané.

1. zápas
Sadros Boskovice – Laguna Pardubice 1:1, 3:2 na penalty
45. Paděra
Penalty: Paděra, Havlíček, M. Čech

finále
Sadros Boskovice – RKM Brno 8:2