Ve výborné atmosféře, ke které značnou měrou přispělo téměř třicet fanoušků blanenského oddílu, se v Hodoníně odehrálo odvetné utkání semifinále play-off. Hostům se nepovedl vstup do utkání, když Dudík s Přikrylem nezvládli úvodní čtyřhru a podlehli páru Vaculovič, Mikeska poměrem 3:1. Ztrátu hned vymazal David Kvíčala, který překvapivě porazil Medveckého 3:1 a Aleš Přikryl, který udolal Nováka 3:2 a poté i 3:2 Vaculoviče. Blansko vedlo 5:2 a vypadalo to, že je na nejlepší cestě k vítězství. Domácí ale zabrali a čtyřbodovou šňůrou otočili na 6:5.

Rozhodujícím soubojem této série a nakonec i celého utkání byl zápas Vaculoviče s Lubošem Dudíkem, který vyhrál domácí hráč 3:1. Přesto se Blansko dokázalo ještě jednou dostat do vedení a to 8:7 po výhrách Čáka nad Pospíšilem, Dudíka nad Medveckým a Přikryla opět nad Pospíšilem. Na kýžený devátý bod, který by znamenal postup do finále, už hosté nedosáhli. Nejdříve porazil Vaculovič Kvíčalu 3:1 a v nervy drásajícím souboji podlehl Čák Novákovi 2:3.

V rozhodujícím třetím utkání, které se hrálo hned v neděli v Blansku, domácí trochu zariskovali se sestavou a nejlepšího hráče Luboše Dudíka hned ze začátku nasadili na hvězdy Hodonína Vaculoviče a Medveckého. Pokud by Blansko zvládlo čtyřhru a Luboš dokázal porazit oba své úvodní soupeře, dostalo by se Blansko do slibného vedení. Tento plán ale dostal povážlivé trhliny hned v úvodní čtyřhře, kterou zvládli lépe hosté a vyhráli 3:0.

Dudík pak sice udolal 3:2 Vaculoviče, stejný kousek se mu už ale nepovedl s Medveckým, kterému podlehl 11:9 v pátém setu. Zdramatizovat utkání se pokusil ještě Aleš Přikryl, který v pěti setech porazil Pospíšila i Nováka. Proti Vaculovičovi ale nedokázal proměnit čtyři mečboly a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Obzvlášť když Čák s Kvíčalou žádné body nepřidali. Dudík se již na třetího a čtvrtého hráče Hodonína nedostal, proto výsledek vypadá tak jednoznačně.

Sen o finále a případném postupu do 1. ligy se rozplynul hlavně ve vyrovnaném druhém utkání v Hodoníně. V rozhodujícím třetím zápase už Blansko tahalo od začátku za kratší konec.

2. liga muži – semifinále: 2. a 3. zápas

Hodonín – ČKD Blansko 9:8

Dudík 3, Přikryl 3, Čák 1, Kvíčala David 1

ČKD Blansko – Hodonín 3:9

Přikryl Aleš 2 Dudík 1 Kvíčal David 0 Čák 0

konečný stav série 2:1 pro Hodonín

PAVEL VORÁČ