Místa startů jednotlivých etap:
4. července - Lomnice u Tišnova (start 14.00)
5. července - Boskovice (15.00)
6. července - Blansko (15.00)
7. července - Tišnov (15.00)
8. července - Olešnice (15.00)
9. července - Bystřice (15.00)
10. července - Lomnice u Tišnova (9.00)

Každá etapa má délku dokonce až ke třiačtyřiceti kilometrům, celkem jich účastníci za týden uběhnou 301. "Trasa vede velmi členitým terénem, kde její denní profil zahrnuje v průměru devět set metrů stoupání. Tím je výrazně náročnější než běžné závody organizované na území České republiky," řekl Milan Daněk, jeden z organizátorů akce.

Závodníci z pěti zemí se přes Boskovice, Blansko, Tišnov, Olešnici a Bystřici vrátí v sobotu zpět do Lomnice u Tišnova. Na Moravském UltraMaratonu se zároveň bude bojovat o titul pro mistra republiky v etapovém ultramaratonu.

Fotbalista Lukáš Vorlický při rozcvičce před zápasem Atalanty Bergamo.
Vorlický udivil doktory. Prý jsou zvědaví, jak budu hrát bez bolesti, usmál se

Favorita ze startovní listině lze podle pořadatelů těžko označit. "Určitě mezi adepty na vítězství bude patřit Martin Kopecký z Liberce. Ten loni prolomil dvanáctiletou vítěznou sérii Dana Orálka, který se vedle organizačních záležitostí pokusí navázat na předchozí úspěchy," líčil Daněk.

Na start se postaví i ultrakrálovna Sigrid Eichner, která je světovou rekordmankou v počtu zdolaných maratonů a ultramaratonů. V roce 2016 brzy jedenaosmdesátiletá německá účastnice dokončila na jižní Moravě svůj dvoutisící maraton.