Místa startů jednotlivých etap:
4. července - Lomnice u Tišnova (start 14.00)
5. července - Boskovice (15.00)
6. července - Blansko (15.00)
7. července - Tišnov (15.00)
8. července - Olešnice (15.00)
9. července - Bystřice (15.00)
10. července - Lomnice u Tišnova (9.00)

Každá etapa má délku dokonce až ke třiačtyřiceti kilometrům, celkem jich účastníci za týden uběhnou 301. "Trasa vede velmi členitým terénem, kde její denní profil zahrnuje v průměru devět set metrů stoupání. Tím je výrazně náročnější než běžné závody organizované na území České republiky," řekl Milan Daněk, jeden z organizátorů akce.

Závodníci z pěti zemí se přes Boskovice, Blansko, Tišnov, Olešnici a Bystřici vrátí v sobotu zpět do Lomnice u Tišnova. Na Moravském UltraMaratonu se zároveň bude bojovat o titul pro mistra republiky v etapovém ultramaratonu.

Favorita ze startovní listině lze podle pořadatelů těžko označit. "Určitě mezi adepty na vítězství bude patřit Martin Kopecký z Liberce. Ten loni prolomil dvanáctiletou vítěznou sérii Dana Orálka, který se vedle organizačních záležitostí pokusí navázat na předchozí úspěchy," líčil Daněk.

Na start se postaví i ultrakrálovna Sigrid Eichner, která je světovou rekordmankou v počtu zdolaných maratonů a ultramaratonů. V roce 2016 brzy jedenaosmdesátiletá německá účastnice dokončila na jižní Moravě svůj dvoutisící maraton.