Jaká želízka máte v ohni?
V kolové dvě družstva ze Svitávky. Jedno družstvo jsou otec a syn Hrdličkovi, druhé Pavlové Vitula a Richter. Jiří Hrdlička starší je dvojnásobným mistrem světa, hrává s Pavlem Loskotem, ale ten je teď zraněný, takže ho nahradí Jirka mladší. Hráli spolu poslední kolo extraligy a skončili druzí. Celá čtveřice je silná a výkonnostně vyrovnaná.

Může to být i výhoda domácího prostředí?
Určitě. Zejména pro Hrdličky. Bude to jejich srdcová záležitost, protože nastoupí v rodném městě. Věřím, že budou mít velkou diváckou podporu. Fandové si ještě pamatují, jak sem Hrdlička otec v roce 2008 přivezl titul mistra světa.

Program MČR
Hala Letovice - sobota 21. října

10.00 slavnostní zahájení
10.30 krasojízda – dvojice ženy
10.40 kolová (Favorit Brno – MO Svitávka, SC Svitávka – Sokol Zlín)
11.20 krasojízda – dvojice mix
12.10 kolová (Favorit – Zlín, SC Svitávka – MO Svitávka)
13.00 krasojízda – ženy
14.00 kolová (Zlín – MO Svitávka, Favorit – SC Svitávka)
15.00 krasojízda – muži
16.20 kolová (o 3. místo, finále)

Co je ve hře kromě titulů?
V kolové postup vítězů na letošní mistrovství světa, které se bude hrát v listopadu v Rakousku.

Jak se připravují Letovice na svoji premiéru?
Hala naprosto vyhovuje, ale musíme instalovat tribunu pro diváky. Předpokládáme místa pro zhruba tři sta diváků. Doprostřed hřiště se pak složí speciálně upravená dřevotřísková podlaha pro kolovou o rozměrech 14 x 11 metrů.

Co nabídnete divákům vedle špičkové kolové a krasojízdy?
Především volný vstup. A samozřejmě zajímavý doprovodný program. Představí se letovické mažoretky Vo Co Gou, skupina Jumping z Blanska a také kvarteto krasojezdkyň ze Slovenska, které si říkají ACT 4 Cyling, ale hlavně jsou to vítězky loňské soutěže Československo má talent.

Co organizačně obnáší pořádat takovou akci?
Samozřejmě je to spousta starostí a nešlo by to bez podpory města Letovice, městysu Svitávka, hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a dalších partnerů. Na druhou stranu věřím, že lidem máme co nabídnout. Kolová je teď takový upozaděný sport, prakticky není v televizi. Už to není jako za časů bratrů Pospíšilových, dvacetinásobných mistrů světa. Ale i my ji děláme na světové úrovni. Máme dva mistry světa, dvojnásobného Jiřího Hrdličku a Radima Hasoně.

Na co se těšíte nejvíc?
Já budu spokojený, když přijde hodně diváků a podaří se nám náš sport co nejvíc přiblížit veřejnosti. Připomenout se, aby si lidé zase zvykli na kolovou chodit a také ji hrát. Ve Svitávce se staví nová moderní hala. To výrazně zlepší podmínky pro činnost celého klubu a taky budeme mít možnost pořádat i nejvýznamnější světové akce.