Květen patří v běžeckém kalendáři k měsícům s největším počtem závodů. Na Blanensku nabídl největší Boskovické běhy, nejstarší Běh Černou Horou, nový Kros okolo Chlumu a v úterý skončila jarní část šestidílného Hraběnka Cupu, který přinesl dvě nové tratě. A nové trasy i přesunuté zázemí má i Šamalíkova míle, která odstartuje v neděli odpoledne dětskými kategoriemi.

Z důvodu stavebních prací v centru Ostrova u Macochy se veškeré dění přesune k fotbalovému hřišti a kulturnímu domu. Čekají nás nové trasy u závodů v dětských kategoriích, tak i v případě hlavního závodu. V okolí obecního úřadu, kde bylo vloni zázemí i start a cíl závodů, probíhají opravy inženýrských sítí a silnice jsou rozkopané. „Nejlepší by bylo, kdybychom mohli závod startovat u základní školy. Máme zde veškeré zázemí," uvedl ředitel závodu Karel Hasoň. Jak v případě startu u obecního úřadu, tak i pro letošní rok musí veškeré vybavení stěhovat. To je komplikací, ale je to zřejmě jediná možná varianta. „Pokud by byl start u školy, tak bychom asi nevymysleli trasy. Buď by se běhalo do kopce, nebo přes silnici a to nechceme," doplnil Hasoň pro OBL.

Šamalíkova míle
neděle 31. 5., Ostrov u Macochy – Kulturní dům, fotbalové hřiště – závod Okresní běžecké ligy
15.00 Zahájení
15.30 Start dětských kategorií
16.30 Start hlavního závodu na 9,1 km

Start a cíl budou v prostoru fotbalového hřiště v Ostrově. Trasa závodu tentokrát zavede běžce pod vysílač Kojál, dotkne se okraje Lipovce a od vápenky Velká Dohoda se vrací do cíle. Kousek od trasy je také známá Císařská jeskyně. Po vyběhnutí na plošinu u Lipovce uvítají účastníky aleje třešní, jabloní a kvetoucích kaštanů. Okruh je dlouhý 9,1 km a kopcovitější než předchozí trasa.

„Nezapomeňte také, že kdo nechce přijít o program, který doprovází vystoupení ZUŠ Jedovnice, musí přijít v 15.00. Vše potřebné najdete v propozicích závodu. Věřím, že se v neděli 31. května v Ostrově u Macochy vše vydaří, nikdo na novém okruhu nezabloudí a sluníčko se na nás zas po deštivých dnech podívá," přeje si ředitel Okresní běžecké ligy Jiří Vrtílka.

Online registrace končí ve čtvrtek v 16.00. V sobotu 6. června se pak běží další závod OBL v Doubravici nad Svitavou.