„Už teď je to pro nás úspěch, ale já věřím, že uděláme to finále a popereme se i o celkové prvenství," přeje si Jan Havlíček. Na turnaji v Brně prohrál Sadros jen jednou a skončil na druhém postupovém místě.

Sadros je sehraná parta, v okresních soutěžích nemá poslední sezony moc konkurence, letos šel jako vítěz nejvyšší soutěže z Blanenska do kvalifikačních bojů o mistrovství republiky. Z prvního brněnského turnaje Sadros postoupil ze druhého místa a věděl, že ho čeká těžké semifinále. „Velkým favoritem pětičlenné brněnské semifinálové skupiny bude loňský mistr republiky RKM Brno. Co vím, tak za ně hrají také futsaloví reprezentanti. O druhé postupové místo do finálového turnaje ale bude boj. Ani my nejsme bez šance," řekl Lukáš Martínek z boskovického týmu před druhým turnajem, který se hrál také v Brně. A nemýlil se.

RKM Brno byl jediný tým, který v sobotu Boskovice porazil, a to ještě těsně 3:2, a postoupil do finálové čtyřky z prvního místa. Sadros další tři zápasy s přehledem vyhrál, Jihlavu dokonce porazil 12:1. Těžil i z toho, že měl v náročném zápasovém kolotoči dost kvalitních hráčů na střídání. Semifinále zakončil na druhém místě, v podobném stylu jako při prvním turnaji. Nastřílel nejvíc branek a inkasoval jen šest, stejně jako vítězové.

„Byly tady hlavně dva silné týmy RKM Brno a Kopřivnice. S nimi to byly nejtěžší zápasy. A proti Kopřivnici jsem si nejvíc zachytal. Na podobné úrovni jsou tak dva týmy z Blanenska a pak na turnajích třeba v Olomouci," ohlédl se za turnajem gólman Sadrosu Michal Čech, který spolu s dalšími hráči nastupuje i za FC Boskovice v I. A třídě. Po zranění kotníku už je zase fit a podílí se na vynikající bilanci v boskovické obraně.

Final 4, turnaj čtyř nejlepších republikových týmů, se hraje 18. ledna v Milovicích. Z něj vzejde mistr České republiky v malém fotbale pro rok 2014. Boskovický Sadros doplní kromě brněnského RKM pardubická Laguna a příbramský Union Brdy. Kromě obhájce titulu RKM jsou to všechno ve finálovém turnaji nováčci.

Před boskovickým týmem stojí zatím největší výzva. Už teď nemůže zklamat, dostat se mezi nejlepší čtyři týmy v republice je obrovský úspěch. „Jedná se o fenomenální úspěch boskovického týmu, potažmo celé blanenské malé kopané," uvědomuje si místopředseda Malé kopané Blansko Zdeněk Burýšek.

Fanoušci už určitě vidí tým jako republikového přeborníka. Jenže tak jednoduché to nebude. V cestě stojí dva další vynikající týmy, které prošly stejně náročnou kvalifikací. Je jasné, že i poslední místo bude pořád vysoko nad regionálními výsledky. „Když už jsme tady, nechceme si klást malé cíle. Snad nakonec neskončíme poslední," uzavírá Čech.

Semifinálová kvalifikační skupina o postup na Final 4 v malé kopané – skupina Brno:

Sokol BK Sadros Boskovice – RKM Brno 2:3

Sokol BK Sadros Boskovice – SOME Vysočina Prachárna Jihlava 12:1

Sokol BK Sadros Boskovice – 1. FC Bari Kopřivnice 3:1

Sokol BK Sadros Boskovice – Šenk okna Raiders Brno 6:1