Okresní soutěže v malé kopané mají pauzu, na řadě byly pohárové zápasy. Finálový turnaj tentokrát hostilo Rozhraní. „O tom, že budeme pořádat pohár, se rozhodlo na valné hromadě už před třemi lety," vysvětlil hlavní organizátor akce Tomáš Hořínek.

Turnaj zaštítili hejtmani Jihomoravského a Pardubického kraje, kteří ovšem nakonec nedorazili. „S organizací jsem velice spokojený, vloni v Boskovicích i teď v Rozhraní, myslím, že kluci nasadili laťku vysoko," pochvaloval si předseda Malé kopané Blansko Zdeněk Dolníček, který dohlížel na souboje ve skupinách i o medaile.

Při turnaji panovaly tropické teploty, naštěstí se bylo kam schovat. Slunci však neunikli hráči na hřišti. „Zkrátili jsme hrací dobu z 2× 20 minut na 2× 15 a děláme větší přestávky mezi zápasy, které vyplňujeme soutěžemi. Vedro spíš mělo vliv na to, že si sem nenašlo cestu víc diváků," litoval Hořínek.

Ve finálovém turnaji se potkalo šest týmů, ve skupině A hrály Kvasar Černá Hora, Viktoria Suchý a domácí FK Rozhraní. V B skupině LPP Lhota u Lysic, Sokol BK Sadros Boskovice a Pentaco Boskovice.

Do finále prošly po dvou výhrách Sadros a Kvasar, bez bodu zůstalo Rozhraní a Pentaco. „Výsledky domácího týmu trochu pokulhávají jako celá sezona. Není to takové, jak bychom si představovali. Jsou tady nejlepší týmy z okresu, teď se s nimi nemůžeme srovnávat," připustil Tomáš Hořínek.

V souboji o třetí místo na sebe narazila Viktoria Suchý a Lhota u Lysic. Viktoria zvítězila 3:0 a brala bronz. „Tam se podle mě u Lhoty projevila už únava, den předtím totiž obhájili Pohár vítězů pohárů, takže měli náročný program," všiml si Dolníček.

Finálový souboj pak byl překvapivě jednoznačnou záležitostí. Sadros pomstil porážku od Kvasaru 6:1 z 1. Italcars ligy a zvítězil 9:3. Po čtyřech gólech dali Paděra se Střížem. „Čekal jsem vyrovnanější finále, na to, že hrál druhý tým nejvyšší soutěže se čtvrtým, to bylo dost jednoznačné," podotkl Dolníček. Sadros přitom neměl koho střídat. „Už v poločase jsme měli dostatečný náskok. My jsme sice neměli hráče na střídání, ale ti, co hráli, mají natrénováno, to se nám v horku hodilo, kdy ostatním ubývaly síly," uvedl Ondřej Paděra.

Soutěže v malé kopané začínají v polovině srpna, od září se pak rozjede celostátní liga. Začne 22. srpna zápasem Prahy s Brnem, Blansko hraje první utkání 30. srpna v Jihlavě.

Givova Okresní pohár v malé kopané 2015

Memoriál Josefa Rybára

Finálový turnaj – Rozhraní

Skupina A

FC KVASAR ČERNÁ HORA – SK VIKTORIA SUCHÝ 1:0

SK VIKTORIA SUCHÝ – FK ROZHRANÍ 2:0

FK ROZHRANÍ – FC KVASAR ČERNÁ HORA 0:2

Skupina B

LPP LHOTA U LYSIC – SOKOL BK SADROS BOSKOVICE 0:2

SOKOL BK SADROS BOSKOVICE – PENTACO BOSKOVICE 4:0

PENTACO BOSKOVICE – LPP LHOTA U LYSIC 0:2

O třetí místo

SK VIKTORIA SUCHÝ – LPP LHOTA U LYSIC 3:0

finále

SOKOL BK SADROS BOSKOVICE – FC KVASAR ČERNÁ HORA 9:3

Nejlepší gólman: Michal Bláha (Viktoria Suchý)

Nejlepší hráč: Antonín Preč (Sadros Boskovice)

Nejlepší střelec: Ondřej Paděra (Sadros Boskovice), 7 branek