Sokol BK Sadros Boskovice vyhrál 1. Itlacars ligu v malé kopané, tedy nejvyšší soutěž na Blanensku, a nominoval se na kvalifikační turnaje mistrovství republiky. Do prvních kol šlo pětadvacet týmů ze všech regionů. Z Brna, Kopřivnice a Příbrami se do druhého kola probojovalo deset mužstev. Z Moravské skupiny, která se hrála opět v Brně, pak postoupili Boskovičtí z druhého místa, první byl loňský vítěz RKM Brno. Z Prahy přibyly do finálové čtveřice FC Laguna Pardubice a FC Union Brdy Příbram.

Final 4, tedy finálový turnaj o titul mistra České republiky v malém fotbalu, začne v Milovicích v sobotu ráno. Utkají se vždy český tým s moravským. Boskovice narazí na pardubickou Lagunu. „Nic moc o nich nevíme, takže nám nezbývá, než hrát svoji hru," říká Dvořák. Zápas začíná v deset dopoledne, v 11.30 hraje RKM s Unionem Brdy. V jednu hodinu je na programu souboj poražených týmů o třetí místo, v 14.30 finálový zápas o titul republikového přeborníka.

Boskovičtí mají na tomto turnaji nejmíň zkušeností a můžou jen překvapit. RKM vyhrálo titul v roce 2013 a 2010. Pardubice v roce 2006 a Union zase v letech 2008 a 2009. Za brněnský a pardubický tým navíc nastupují i hráči reprezentace malého fotbalu. „Mírným favoritem je možná loňský vítěz RKM Brno, ale jak na tom kdo bude, ukážou až souboje na místě," míní generální sekretář Asociace malého fotbalu České republiky René Pazdera.

Podle něj budou důležité zkušenosti i aktuální forma hráčů, většina z nich hraje i velký fotbal za různé týmy. To se týká také Boskovic. „Oproti kvalifikačním kolům je trochu menší hřiště, určitě bude důležitá dobrá technika a zabezpečená obrana," podotýká Pazdera.

Postupová kola měla náročný program, Boskovicím se vyplatil širší kádr. „Ve finále už nás nemusí hrát tolik," avizoval dopředu hráč Sadrosu Jan Havlíček. Vedoucí týmu Dvořák ve čtvrtek potvrdil připravenost mužstva. „Dá se říct, že jsem kompletní, o žádných zraněních nevím. Pojedeme tam v asi šestnácti lidech. Určitě to bude tak, že nastoupí užší sestava a uvidíme, jak se to bude vyvíjet," plánuje.

Boskovičtí se už postarali o dobrou reklamu malé kopané na Blanensku, zítra dopoledne už bude jasnější, jestli se postarají i o úplnou senzaci a přivezou nějakou medaili.