Také už jsou v plném proudu přípravy na návrat prestižní běžecké akce Půlmaratonu Moravským krasem. „Dohodli jsme se s pořadateli z Boskovic na společné organizaci,“ potvrdil skvělou zprávu ředitel Okresní běžecké ligy Zdeněk Hlaváč.

Blanenští biketrialisté budou pořádat stejně jako vloni jeden závod mistrovství České republiky. V roce 2010 museli závod přesunout z oblíbené lokality nad Palavou na umělé překážky na Sportovní ostrov Ludvíka Daňka kvůli kalamitě. Letos už by se mohl závod přesunout zpátky. Pojede se 25. června. „Zároveň pořádáme závěrečný závod na brněnském výstavišti, je možné, že se to pojede i jako indoorové mistrovství Evropy,“ uvedl vedoucí blanenských biketrialistů Radim Kakáč k brněnskému závodu, který letos bude 12. a 13. listopadu. Nejlepší z blanenských borců se podívají i na mistrovství Evropy do Švédska nebo na závody mistrovství světa, které se letos jedou v Číně, Itálii a v Březové u Sokolova.

Soustředění i mistrovská utkání čekají na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka tradičně i baseballisty. „Ucházeli jsme se o pořadatelství mistrovství Evropy kadetů, bohužel to dostala Třebíč, která má nově postavený stadion,“ uvedl šéftrenér Olympie Blansko Jaroslav Krejčíř. V Blansku se tak dočkají aspoň soustředění těchto kadetských týmů nebo tradičního kempu a mistrovských zápasů druhé nejvyšší soutěže mužů. „Určitě budeme pořádat i nějakou republikovou akci v mládežnických kategoriích, to ještě není rozhodnuto,“ dodal Krejčíř.

Rok nabitý atraktivními závody s českou i mezinárodní konkurencí čeká i mladé bikery benešovského Moravce. Oblíbený Pohár Drahanské vrchoviny letos oslaví jubilejní desátý rok. „Bude to opět minimálně deset závodů, zpátky se nám hlásí Žďárná, podrobnosti budeme vědět po lednové schůzi,“ říká Petr Koudelka z benešovského oddílu. Naopak akce takového rozsahu, jako bylo loňské mistrovství republiky juniorů, se příznivci horských kol na Blanensku nedočkají. „Loni to skončilo finančním schodkem, takže se z toho musíme vzpamatovat, snad se podaří něco podobného uspořádat napřesrok,“ přeje si Koudelka. Fanoušci talentovaných bikerů se ale rozhodně nudit nebudou. Benešovští připravují dokonce zájezdy autobusem na dvě prestižní akce. „Ve slovenských Dohňanech se pojede mistrovství Evropy, tam bychom mohli mít Nikolu Hlubinkovou i Radima Kováře. Ten pojede už druhým rokem, přáli bychom si, aby skončil do desátého místa,“doufá Koudelka. Moravci by měli vyjet i na závod světového poháru do Nového Města na Moravě.

Spolupráce soupeřících měst

Radostná zpráva zazněla při vyhlašování konečných výsledků Okresní běžecké ligy. Půlmaraton Moravským krasem, který se loni nepodařilo uspořádat, získává konkrétní obrysy a má už termín. „Dohodli jsme se s pořadateli boskovického Běhu za sedmizubým hřebenem, že závod zorganizujeme společně,“ prohlásil na posledním závodu Okresní běžecké ligy její ředitel Zdeněk Hlaváč. Po něm promluvili k běžcům i pořadatelé boskovického běhu. „Termín jsme po pečlivém hledání zvolili na 4. září. Je to i s ohledem na to, aby se mohl půlmaraton běžet ve stejném termínu i další roky. Také potřebujeme nějaký čas mezi boskovickým během, který je na jaře, a blanenským půlmaratonem,“ vysvětlil Tomáš Mokrý z boskovického tý­mu.

Zklamaní můžou být hokejoví fanoušci, kteří se těšili na Spartak Moskva. Tým KHL měl přijet do Blanska na soustředění v srpnu 2011. „Bohužel vedení klubu odvolalo trenéra Říhu, přes kterého to bylo domluvené, takže si myslím, že z toho nebude nic,“ dodal k tomu ředitel Služeb Blansko Radek Snopek. Že by ale blanenský stadion osiřel, to rozhodně nehrozí. „Poptávka je velká, vypadá to že zahájíme provoz ledu už v polovině července a termíny budou obsazené,“ upřesnil Snopek.