Jedním z nich je i Blansko s baseballovým stánkem Black Hill Arénou. Jeho areál navštívil včera technický komisař FISU pro akademické mistrovství světa Richard Naylor. Sedmašedesátiletý Naylor byl technickým komisařem na všech předchozích akademických mistrovstvích v baseballu. V roce 2003 se dostal do síně slávy American Baseball Coaches Association.

Česká republika se stane v létě hostitelem světového šampionátu. Proč jste si vybrali právě zdejší stadiony?
Ve hře bylo ještě Japonsko a Spojené státy. Konkrétně v USA by zřejmě nebyl takový zájem. Vzhledem k profesionální soutěži a spoustě dalších lig. Na posledním šampionátu v roce 2006 v Havaně jsem se seznámil s několika lidmi od vás, kteří projevili vekou chuť přivést k vám podobnou akci. Je to kvalitní tým organizačně schopných lidí, kteří by měli být zárukou toho, že se mistrovství povede.

Hrát se bude ve čtyřech městech. Ostravě, Olomouci, Brně a Blansku. Technicky a koordinačně tedy půjde o dost složitý turnaj …
Přiznám se, že jsem byl mírně zaskočen. Obvykle se hraje v jednom. Ale myslím, že to bude skvělá propagace baseballu. Dostane se k více lidem na více místech. A o to přeci jde. Je to perfektní myšlenka.

Navštívil jste všechna místa, kde se bude hrát. Vaše první dojmy?
Výborný dojem mám z hřiště právě tady v Blansku. Mohlo by se hrát ihned (úsměv). Hřiště super, ale ještě se musí zapracovat na zázemí. Samozřejmě na všech stadionech je potřeba doladit spoustu věcí. Ale všude vědí, co je potřeba udělat. Je relativně ještě dost času a já věřím, že se vše v termínu zvládne.

Jste ještě aktivním hráčem?
Leda ve svých snech. (smích).