I. ročník, 23. 3. 1996
Účast devatenáct vytrvalců, za chladného březnového počasí. Muži: 1. Milan Vrána (Blansko) 33:56. Veteráni: 1. J. Havlík (Bořitov) 37:03.
II. ročník, 19. 10. 1996
Účast jedenáct vytrvalců. Muži: 1. místo Milan Vrána (Blansko) 34:52. Veteráni: 1. Pavel Svobodaoda P. (Sloup) 40:16. Kategorie nad 50 roků: 1. P. Šmerda (Blansko) 40:29.
III. ročník, 1. 3. 1997
Počet závodníků poprvé atakuje hranici stovky. Počasí: zataženo, +11C. Muži: 1. Martin Kleibl (Otrokovice) 32:49. Ženy: Milada Barešová (Skalice) 41:00.
IV. ročník, 21. 2. 1998
Poprvé závodila více než stovka běžců. Na trať se vydalo na sto třicet běžců. Počasí: slunečno, +13°C, suchá silnice. Menší problémy byly na silnici z Rájce do Horní Lhoty, kudy vedla v den závodu objížďka pro automobily.
V. ročník, 20. 2. 1999
Účast sto padesát vytrvalců. Ráječkovská desítka je zařazena do kalendáře Brněnského běžeckého poháru. Klimatické podmínky velice špatné. Běží se v rozbředlém sněhu, silnice mokrá. V hlavní kategorii zvítězil v této době téměř neporazitelný Ivan Čotov z Šebrova, který se ihned po startu ujal vedení a do konce závodu již před sebe nikoho nepustil. Výsledným časem 31:54 vytvořil Čotov traťový rekord.
VI. ročník, 19. 2. 2000
Počasí: slunečno, bez sněhu a ledu, teplota nad nulou. Čotovův rekord neodolal ataku Zřídkaveselého z Moravské Slavie Brno. 31:44.
VII. ročník, 17. 2. 2001
Zatím nejteplejší počasí v historii ráječkovských běhů přilákalo na start téměř tři stovky běžců. Z celého pole startujících nedokončili pouze dva závodníci. Přišlo si také zazávodit dvaatřicet dětí, které startovaly už v ranních hodinách. Triatlonista Filip Ospalý (Kepák Brno) posunul traťák na 31:27.
VIII. ročník, 16. 2. 2002
Počasí ještě lepší než v minulém roce, což se projevilo i na účasti. Padl opět další rekord, na start se postavilo celkem 344 závodníků. Pořadatelé použili poprvé areál fotbalového hřiště místo dříve používané Základní školy v Ráječku.
IV. ročník, 15. 2. 2003
Nejstarší závod v Ráječku zažívá velkou změnu. Z kapacitních důvodů se pronajímá sportovní hala firmy Celestica, a řeší se tak problémy s převlékáním. Nedokončili čtyři muži. Během závodu si jeden z běžců zlomil nohu.
X. ročník, 21. 2. 2004
Perfektní práce organizačního týmu a moderátora. Kompletní výsledky se běžcům dostávají do rukou ihned po závodě.
XI. ročník, 19. 2. 2005
Počasí na desítku bylo pravé zimní. Pamětníci tvrdí, že tolik sněhu v tak krátkém čase v Ráječku nikdy nenapadlo. Bylo to i znát na terénu, všude hromady sněhu, na silnicích většinou průjezd jen pro jedno auto. Celý úsek po Ráječku se běžel po uježděném sněhu posypaném pískem, silnice mezi obcemi Rájec a Horní Lhota byly suché.
XII. ročník, 18. 2. 2006
Veliký příval sněhu velice zkomplikoval přípravu tratě a museli jsme použít speciální traktor při shrnování, protože klasický Zetor se sněhem ani nehnul. Zcela nová trať byla ale připravena. Nejstarší závodník byl Jiří Lech roč. 1937, který na závod přijel na běžkách a na běžkách také odjel.
XIII. ročník, 17. 2. 2007
Nová bezpečná trať téměř bez provozu byla opět vylepšena a doladěna. Upraveno bylo nepřehledné proplétání závodníků na otočkách, trať byla prodloužena do Blanska, vybudován bezpečný přeběh potoka dřevěným roštem a vysypán rozblácený úsek štěrkovou drtí.