Úspěšnou cyklokrosovou premiéru má za sebou letošní vítěz ČP MTB v kategorii kadetů a vicemistr republiky, šestnáctiletý benešovský biker Radim Kovář. V Kolíně, kde se jel čtvrtý závod Českého poháru – TOI TOI cupu, obsadil mezi juniory 19. místo a připsal si do celkové klasifikace prvních dvanáct mistrovských bodů.

„I když letošní rok byl poměrně náročný, necítím se ještě příliš unavený, a tak jsem se s trenérem Bezdíčkem dohodnul na prodloužení sezony na cyklokrosových tratích. Chci to zkusit a do konce roku bych měl objet několik závodů národního poháru již ale v kategorii juniorů. Ten nejbližší mě čeká 28. října v Hlinsku. Vše to beru v klidu, jako přípravu na příští sezonu,“ vysvětluje změnu disciplíny Kovář.

V Kolíně se v závodě utkal se svým letitým rivalem a kamarádem, Ondrou Žnivou. Ten má s cyklokrosem již bohaté zkušenosti a závod dokončil na sedmém místě. „Zpočátku jsem držel s čelem kontakt a na Ondru dobře viděl. V polovině závodu, který se jel na čtyřicet minut plus jedno kolo, mě začala bolet záda a musel jsem zpomalit. Trať zde byla fakt dost náročná, novinkou pro mě byla jízda v písku. Když jsem do něho poprvé vletěl, šel jsem málem přes řídítka. Je toho pro mě hodně nového, ale snad se mi tyto zkušenosti budou v budoucnu hodit,“ glosoval po závodě mladý cyklistický talent, který je od letošního roku v hledáčku trenéra bikové reprezentace Jana Slavíčka s perspektivou účasti v závodě juniorů na Mistrovství Evropy horských kol v roce 2011 ve slovenských Dohňanech. V průběžném pořadí se Kovář zařadil na závěr třetí desítky.

Na březích Labe byl při neúčasti Zdeňka Štybara (FIDEA) v kategorii muži Elite nejlepší zkušený Martin Bína (BUDVAR Tábor) před svým týmovým kolegou Ondřejem Bambulou. Bronzový stupínek patřil Zdeňku Mlynářovi (MaxCursor), známému z účasti na regionálních závodech horských kol Pohár Drahanské vrchoviny.

Dvacátý dokončil závod také biker, osmnáctiletý Michal Šimerle (KC Kooperativa Jablonec), který je odchovancem benešovského Moravce a mezi dospělými zažívá svoji premiérovou sezónu.

V průběžném pořadí TOI TOI cupu je v čele Bína před Mlynářem a Bambulou, příští závod čeká cyklokrosaře 18. října v Plzni.

Autor: Petr Koudelka