Blanenský půlmaraton vyprodal svoji původní kapacitu 900 startovních čísel více jak měsíc před akcí, a i po následném navýšení kapacity o další stovku startovních čísel byla registrace předčasně uzavřena. „Na běh v Moravském krasu se přihlásilo tisíc běžců z celé České republiky i ze zahraničí. Účast na startu již potvrdila běžecká elita minulého ročníku v čele s Danem Orálkem a Petrou Kamínkovou," vypočítává Mokrý.

Loňský ročník vyhrál jihočeský lékař etiopského původu Mulugeta Serbessa před brněnským vytrvalcem Danem Orálkem a nejlepším blanenským běžcem Janem Kohutem.

Pro veřejnost je připraven i tentokrát na náměstí Republiky a na Wanklově náměstí bohatý doprovodný program. „K dispozici bude dětský koutek se skákacím hradem, trampolínou, všehodílnou, půjčovnou koloběžek a vozítek Segway, trenažérem F1," upřesňuje atrakce Mokrý.

Diváci uvidí také průjezd velorexů, prezentaci několika značek osobních vozů nebo třeba vystoupení sokolů z TJ Sokol Blansko a župy Krále Jiřího. O hudbu se postará kapela Charlie Straight, která bude mít po vystoupení autogramiádu, a skupina Třetí zuby.

Půlmaraton startuje v neděli 2. září na náměstí Republiky v Blansku. Akci slavnostně zahájí půl hodiny po poledni zástupci města. Vstup je zdarma. V 13.20 odstartuje dvou a půl kilometrový běh městem, v 15.20 pak hlavní závod na 21 kilometrů. Více informací o programu a aktualitách na www.sportujsnami.cz.

Půlmaraton Moravským krasem se započítává do průběžné bodovací soutěže Okresní běžecké ligy. Ta má po letní přestávce nabitý program. Na blanenský závod navazuje hned v úterý první závod podzimní části Hraběnka Cupu z Ráječka do Petrovic.