Loni se v Blansku startovalo až na konci října. Kvůli opravám na průtahu městem a demolici hotelu Dukla. Po roce se opět poběží v tradičním termínu na konci letních prázdnin. „Loňský ročník byl pro nás velkou zkouškou. Ale nakonec všechno dobře dopadlo, včetně počasí. Vracíme se k původnímu srpnovému termínu. Odrazí se to i na délce doprovodného programu. Ten jsme minule museli na podzim kvůli dřívějšímu stmívání zkrátit. Počasí nás v přechozích letech nezradilo. Doufáme, že to bude platit i letos," řekl Petr Bartošek ze spolku Sportuj s námi, který sportovní akci pořádá.

Kromě hlavního závodu na jednadvacet kilometrů je v nabídce i řada kratších běhů. Do nich se mohou zapojit také děti. „Chceme, aby celé Blansko a okolí na Půlmaratonu Moravským krasem nejen fandilo a dobře se bavilo, ale také běželo," zdůraznil Bartošek.

Půlmaraton mohou běžet také štafety. Novinkou letošního ročníku je projekt Turisté jdou s námi. Ten je určený pro všechny, kteří se chtějí aktivně zúčastnit Půlmaratonu Moravským krasem, ale nechtějí nebo nemohou běžet. Ideální je pro doprovod běžců, rodiče s malými dětmi a pro turisty. Na výběr mají zájemci z několika různě dlouhých tras.

Loni Půlmaraton Moravským krasem vyhrál domácí běžec Jan Kohut. Jeho start je však letos nejistý. „Před rokem se běželo v říjnu. To mi vyhovovalo víc. Jednak nebylo takové vedro jako v létě a byla šance na dobrý čas. A také ke konci podzimu je už méně větších závodů. Rád bych v Blansku běžel, ale ještě to nemám naplánované. V tom termínu nebo blízko něj je víc zajímavých běžeckých podniků," řekl Kohut.

V současnosti se na start už přihlásilo přes sedm set padesát běžců. Z toho většina do hlavního závodu. Další stovky lidí se přijdou na akci podívat. „Půlmaraton Moravským krasem není jen samotný běh, ale je to celodenní zábava. Celou akci nevnímáme, že je jen pro běžce, ale je to zábava pro všechny, kdo přijdou. Jeho význam pro město je velký, stala se z něj tradiční akce, která naše město zviditelňuje daleko za jeho hranicemi," uvedl na webu pořadatelů závodu blanenský místostarosta Jiří Crha. Z rozpočtu uvolnilo město Blansko na závod sto padesát tisíc korun.

Půlmaraton Moravským krasem 201621. ročník, Blansko
sobota 27. srpna
dětské běhy, lidový běh na 800 m, městský běh na 2,4 km, půlmaraton 21,1 km
doprovodný program, koncert skupiny Fleret
do 31. července se mohou běžci registrovat s možností získání trička PMK 2016
Zdroj: www.sportujsnami.cz