„Škoda, že jsme dostali minutu před koncem gól. Nulu jsme snad ještě nikdy neuhráli. To je taková jediná kaňka na zápasu,“ posteskl si, ale s velkým nadhledem, domácí kapitán David Bednář.

Michal Šmerda nahradil v domácí kleci stabilního gólmana Karla Macháče, který byl v podobné situaci zhruba před měsícem. V utkání s rezervou druholigového Amoru Lazor Vyškov mu radost překazil dvě minuty před koncem vlastencem spoluhráč Ondřej Španěl. Za stavu 14:0.

Proč se ve třetí nejvyšší soutěž rodí tak nedůstojné výsledky, naznačují slova kapitána hostů po utkání. „Když se nedaří, tak na to někteří hráči kašlou a jen brečí, že se prohrává. Takže k zápasům jezdíme my staří kozáci, aby se to alespoň odehrálo. Mladí nejsou, nebo nechtějí. Příští rok bychom měli hrát krajský přebor, ale z nás starých, co tu dneska jsme, to minimálně tři už chceme zabalit. Kdoví, jak to bude,“ ulevil si Petr Skopal.

PRO-STATIC BLANSKO – REMOS OSLAVANY 16:1
Poločas: 7:0. Branky: D. Šmerda 7, Feik 4, Krejčíř 2, Maňoušek 2, Bednář – Franěk.
Blansko: Michal Šmerda – Bednář, Dominik Šmerda, Feik, Krejčíř, Maňoušek.
Další výsledky: Tango Hodonín B – Amor Vyškov B 8:1 (2:1), Brikety-pelety Vyškov – Kalábek Brno 6:6 (4:2), Mitra Brno – Kloboučky 8:6 (1:3), Nasan Brno – Toka Brno 0:3 (0:1), San Marino – Arsenal Brno 6:5 (2:2).
Příští kolo: Toka Brno – PRO-STATIC Blansko, pátek 9. 3. (20.15), SH Brno Tuřany.

Průběh zápas zápasu byl jednostranný. Už při nástupu týmů bylo jasné, že se papírové předpoklady s největší pravděpodobností naplní. Remos do zápisu utkání uvedl pouze čtyři borce do pole, z toho dva z B týmu. PRO-STATIC sice na soupisce tentokrát neměl svá největší esa, ale i tak se od začátku hrálo na jednu branku. Domácí mladíci hýřili pohybem a snažili se překonat sevřený obranný val Oslavan. To se poprvé povedlo ve čtvrté minutě Tomáši Feikovi. Pak ještě pět minut stačili hosté náporu odolávat, ale od deváté minuty po brance Dominika Šmerdy začalo skóre téměř pravidelně narůstat.

Tradiční silná domácí druhá desetiminutovka první půle. Zejména aktivní Šmerda s Feikem do poločasu stihli zařídit dalších šest branek. „Bylo to spíš tréninkové utkání. Taková nikomu nic nedají. Já mám radši zápasy, když se hraje ve větším tempu a o něco. Tady byl soupeř odevzdaný. Na druhou stranu jsem rád, že naše omlazená sestava zápas zvládla. Všichni mladí zahráli dobře a je vidět, že futsal chodí hrát rádi. Do budoucna máme na čem stavět,“ zdůraznil po utkání Bednář.

Druhý poločas byl kopií prvního. Hosté neměli prostředky, kterými by převaze PRO-STATICu čelili. Nejaktivnějším byl mladík Šmerda, který si jen za druhou půli připsal sedm „kanadských“ bodů. „Uhráli jsme, co se za daných okolností uhrát dalo. Neřešili jsme, že bychom do Blanska nejeli, jde o čest. Domácí byli jednoznačně lepší. Soupeři musím pogratulovat a popřát, ať to dotáhne do konce,“ přijal sportovně vysokou porážku Skopal.

Kam to Blanenští dotáhnou? Po dalším klopýtnutí brněnského Kalábku teď mají v divizi tříbodový náskok a do konce už chybějí jen tři kola. „Vedeme, a když všechno vyhrajeme, skončíme první,“ nechtěl se Bednář příliš zabývat rýsujícími se možnostmi.