V pondělí v jedenáct hodin dopoledne pak Praha nastoupí v Hněvotíně proti Olomouci. „Dva zápasy ve dvou dnech jako komplikaci nepociťuju, hlavně proto, že jsem si to takhle sám naplánoval a týmy nám s termíny vyšly vstříc,“ uvedl pražský trenér Václav Socher.

Na přípravu výjezdu měl víc než měsíc, kdy Praha nehrála kvůli reprezentační přestávce, neboť český národní tým bojoval na mistrovství světa v australském Perthu. „Měsíc pauzy jsem vyplnil hlavně sledováním zápasů mistrovství světa a plánováním výjezdu na dva zápasy. Samozřejmě všichni máme mraky svých utkání, takže i hraním a tréninky,“ líčil Socher.

Na výjezd poveze dostatečně široký kádr. „Naplánoval jsem ho s přespáním v Olomouci a hned od začátku se kluci těšili. Se sestavou nebyl problém, snad se nikdo nezraní a pojedeme na dvě pětky, jak to mám v plánu,“ doufal pražský trenér.

Čtvrté Blanensko nasbíral devět bodů stejně jako druhá Praha. Ovšem celek z hlavního města má utkání k dobru. „Čekám velmi kvalitní utkaní, protože s Prahou to bývá vždycky vyrovnané,“ sdělil blanenský útočník Jan Minx.

V minulé sezoně Jihomoravané doma zvítězili 6:3, v Praze ovšem padli 2:4, čímž přišli o superligový titul. „Na Prahu půjdeme v plné síle a budeme hrát náš fotbal. Snad budeme mít štěstí a podaří se nám doma vyhrát,“ doplnil Minx.

S tuhou bitvou počítá i pražský trenér. „Blanensko nemá sílu jen doma, ale i venku. Doma má velké hřiště, na které je zvyklé. Ale věřím, že jsme schopní tam uspět,“ pravil Socher.