Tři kola před koncem si tak vítěz premiérového ročníku Staropramen Praha vytvořil nejvýhodnější pozici k dalšímu primátu. „Obrovsky věřím v naší sílu, ale teď jdeme do Jihlavy, kde zápas bude podobně těžký jako doma. Teď v podstatě hrajeme play-off, každý duel je pro nás strašně moc důležitý, každý musíme vyhrát, abychom Blanensku nedovolili dotáhnout se na nás zpátky. Tři nadcházející utkání budou mnohem těžší než ta, která jsme odehráli doteď,“ uvažoval pražský útočník Jiří Sodoma.

Celek Pivovar Černá Hora Blanensko dosud v celostátní soutěži nezískal ani medaili, což chce letos změnit. Už se však musí také ohlížet pod sebe, protože třetí Most ztrácí jeden bod. „Musíme se připravit na Olomouc doma, když prohrajeme, můžeme spadnout na páté místo. Naopak když vyhrajeme a Praha zaváhá, můžeme být první. V Superlize týmy od prvního do sedmého místa hrají o titul. Příbram je bohužel jasně poslední, tím nechci snižovat její výkony, ale zbytek bojuje o první až sedmou příčku. Jihlava sice ztrácí na čelo sedm bodů, jenže může třikrát vyhrát a teoreticky být ještě první. Superliga je letos tak vyrovnaná, že každý zápas rozhoduje,“ připomněl blanenský gólman Jakub Klimeš.

Jihomoravané začali skvěle, v deváté minutě je poslal do vedení český reprezentační útočník Jan Koudelka. A o osm minut ho napodobil jeho parťák z národního týmu Ondřej Paděra. Ve 21 minutě ovšem snížil Zdeněk Sláma. „Měli jsme určité rozestavení jak hrát, najednou jsme ho nedodrželi, střídalo se jinak, než mělo. Praha dala gól, kdy jsem vyrážel střelu a míč se odrazil tak, že domácí borec střílel koníčkem přese mě. Neměl jsem šanci reagovat, čekal jsem, že to trefí ranou,“ krčil rameny hostující brankář.

Neuvěřitelný kaskadérský kousek předvedl jihomoravský motocyklový jezdec Jakub Kornfeil. Extrémně náročný skok přes padajícího soupeře ustál, pokračoval dál v závodě a nakonec si vyjel velmi dobré umístění.
Kornfeil díky kaskadérskému kousku dojel v Le Mans šestý. Abraham nebodoval

Minutu před přestávkou pak srovnal z rohového kopu Sodoma. „Jeho ránu jsem vůbec neviděl, propálil úplně všechno. Věřím tomu, že kdybychom dohráli poločas za stavu 1:2, vítězství udržíme. Ve druhém poločase bychom hráli na brejky, Praha by to musela otevřít a naše obrana je výborná. Bohužel jsme dostali gól do poločasu, což zápas rozhodlo,“ litoval Klimeš.

Praha dala vítězný gól ve 48. minutě, když se Sláma zbavil protihráče a na zadní tyči našel světového šampiona z Tuniska Michala Saláka, který hlavou skóroval. „Věděli jsme, že nejhorší, co můžeme udělat, je zalézt, čekat a bránit. Řekli jsme si, že pořád budeme hrát aktivně, tlačit se tam, ale první dvě střídání po gólu to tak nevypadalo. Byla to hrozná hektika jak od nás, tak od nich, balony se odrážely, mohlo se stát všechno, až potom se hra uklidnila. Na konci přišla power play hostů, kterou jsme skvěle odbránili, Blanensko nemělo žádnou šanci, naopak jsme mohli dát gól na 4:2, kdybychom měli trošku víc štěstí,“ ulevilo se pražskému forvardovi.

V utkání  Moravskoslezské divize skupiny D porazil FC Žďár nad Sázavou (bílé dresy) FK Blansko 2:0.
Konkurz na střelce pokračuje. Blanenští fotbalisté prohráli se Žďárem 0:2

Domácí celek zvládl nervózní utkání, které výrazně promluví do boje o titul. „Na ten zápas jsme se připravovali, protože jsme věděli, že kdo utkání vyhraje, hodně se přiblíží titulu. Zápas naplnil, co jsme čekali, byl hodně nervózní z obou stran a myslím, že se to urovnalo až někdy na konci poločasu, kdy jsme vyrovnali. Do té doby jsme trošku čekali, co hosté udělají. Přijeli v sedmi lidech, snažili jsme na ně vlétnout a ke konci poločasu i zápasu bylo znát, že jsme měli víc sil, což možná rozhodlo,“ podotkl Sodoma.

Počet lidí podle blanenského brankáře roli nehrál. „Přijeli jsme v sedmi lidech, na to se však určitě nemůžeme vymlouvat. Myslím, že síly nám nedocházely. Na hřišti jsme nechali úplně všechno a bojovali jsme do poslední minuty o to, aby duel skončil aspoň na penalty. Ponurá nálada určitě nepanuje po našem výkonu. Mrzí nás, že jsme prohráli, když jsme vedli 2:0, ale viděli jsme, jakou má Praha sílu. Přeji si, aby v posledních třech kolech zaváhala, i když tomu moc nevěřím. S takovým výkonem, jaký jsme předvedli, však musíme doma dvakrát vyhrát a popereme se. Superliga je tak zamotaná, že ještě můžeme být první,“ přemítal Klimeš.

Staropramen Praha – Pivovar Černá Hora Blanensko 3:2 (0:2)
Branky a nahrávky: 21. Sláma (Bureš), 29. Sodoma (Soběslav) 48. Salák (Sláma) - 9. Koudelka, 17. Paděra (Studený). Rozhodčí: Růžička – Dočekal. ŽK: Bureš (Praha). Diváci: 100.
Praha: Jaroslav Bellada – František Hakl, Michal Uhlíř, Zdeněk Sláma, Jan Pořízek, Ondřej Soběslav, Pavel Šultes. Michal Bureš, Pavel Slánský, Michal Salák, Stanislav Mařík, Jiří Sodoma.
Blanensko: Jakub Klimeš – Ondřej Paděra, Jan Koudelka, Pavel Hloch, Filip Studený, Roman Krystl, Matěj Vybíhal, Michal Jeřábek, Martin Hladil.