Stolní tenisté KST Blansko vedou druhou ligu, ale na prvních místech je to našlapané. Stejně bodů má i druhá Ostrava, o bod míň třetí Zlín. Nový kalendářní rok začínají zápasem se stejným soupeřem, s jakým končili před Vánoci, Čechovicemi.

Soupeř je v tabulce desátý, v Blansku prohrál 2:10, oba dva body hostů dělal Jan Holáň. „Týmu bude chybět Svoboda, který je na horách, takže pojede ve složení Přikryl, Dudík, Veselý, Čák, který už začal hrát. Nic jiného než výhru nechceme," říká předseda blanenského oddílu Pavel Voráč.

V herně na Podlesí se představí ženy, i od nich se čeká výhra. Nastoupí v plné sestavě včetně jedničky Marie Jirůškové. Přijede B tým Hodonína, který je v tabulce první ligy druhý. Zápas začíná v sobotu v půl jedenácté dopoledne. Ženy Blanska jsou ve dvanáctičlenné tabulce zatím sedmé.

Hokejisté pokračují v krajské lize osmnáctým kolem. Blansko minule doma prohrálo po nájezdech s Kroměříží, v sobotu zamíří do Uherského Hradiště. Zápas se hraje v pět odpoledne. To je sice jen o jedno místo za Blanskem, ale se ztrátou devíti bodů.

O dva body víc než Blansko mají Boskovice, jenže mají trochu smůlu. Tento víkend podle losu vynechávají, přitom by spíš potřebovaly využít skvělé formy, kterou nabraly po trenérské výměně. Naposledy doma porazily první Uničov. „Moc se nám to nehodí, ale já věřím, že po pauze na naše výkony navážeme," doufá sportovní manažer Minervy Petr Hrachovina.

Po vánoční pauze se na led vrací i okresní hokej. V minulých zimách se v tuhle dobu hrávalo leckde na přírodních kluzištích, počasí to zatím vylučuje, takže se hraje na zimních stadionech. Šlágrem jedenáctého kola je sobotní zápas dlouhodobě nejlepšího týmu HC Blansko, který je momentálně čtvrtý, s druhým Rájcem-Jestřebí. Utkání začíná ve čtyři hodiny odpoledne.

Sloup se střetne s Dynamiters B v neděli v šest večer. Oba duely se hrají v Blansku. Březina se utká s Hruškami ve Vyškově.

Florbalisté hrají v jihomoravském přeboru turnaje v sobotu v Adamově a v neděli v Jedovnicích. Soutěž hraje Atlas Blansko, Letovice a Orel Boskovice B.

O týden déle si hráči počkají na rozjezd jihomoravské ligy. Třetí FBC Orel Boskovice hraje až příští sobotu 18. ledna ve sportovní hale v Adamově.