Utkali se v osmnácti kategoriích. V hlavním závodě mužů dominoval Jakub Říman, který tak navázal na svoje dva relativně úspěšné předchozí starty. V roce 2017 vyhrál závod juniorů a kadetů. Loni byl pátý v závodě mužů ELITE, když ho o lepší umístění připravily technické problémy. Mezi ženami si vítězství nenechala uniknout zkušená Lucie Veselá, která zde byla také v minulosti obdobně úspěšná.

Letošní Pohár Drahanské vrchoviny má jedenáct závodů. Druhý se pojede 18. května v Benešově. Vrcholem opět bude jedenáctý podnik v Novém Městě na Moravě (21. září), který se stejně jako loni zčásti pojede po trati Světového poháru.

Pohár Drahanské vrchoviny - Valchov
Muži: 1. Jakub Říman (Ostrava, CT Kolárna) 57:44 min. (75 bodů), 2. Dominik Průdek (Lysice, Moravec Team) 59:02 (65), 3. David Hladiš (Lesnice, CYT Kolarna) 59:03 (60), 4. Jiří Ošťádal (Brno, Enjoy riding team) 59:36 (55), 5. Petr Šich (Velké Opatovice, Moravec Team) 1:00:12 (50), 6. Václav Strnad (Brno, Inkospor team) 1:00:13 (45) atd.
Ženy:
1. Lucie Veselá (Vojkovice, GT Oportunity Brno) 45:46 min. (75 bodů), 2. Tereza Nesetová (Olomouc, In - Life Cycling Team) 47:50 (65), 3. Šárka Chmurová (Ostrava, Max Cursor) 48:28 (60), 4. Jana Tesařová (Spešov, Ethic Sport cycling team) 51:58 (55), 5. Pavlína Maráčková (Ludgeřovice, SK Jiří Team Ostrava) 56:50 (50), 6. Alžběta Stunová (Chotěboř, BB Cyklosport superior) 57:45 (45).