„Dnes byla trať docela náročná. První jízdu jsme odjeli start - cíl, v druhé jsme jeli ze zadu, bylo tam hodně spadlých jezdců, které jsme museli objíždět a kteří nás brzdili,“ hodnotil závod bezprostředně po dojezdu jezdec vítězného dua Petr Přichystal.

V doprovodném závodu čtyřkolek se z prvenství překvapivě radoval Eduard Brdár. Dosavadní suverén sólo závodů motorek Marián Klíč z Pamětic potvrzoval úlohu favorita i ve Vískách. Po startu finálové jízdy šel však ostře do čela Eduard Brdár pronásledován právě Klíčem.

Brdárovi kluzká trať evidentně seděla, jel bez chyb a dlouho nedával Marianu Klíčovi žádnou šanci k předjetí. Ve druhé fázi závodu musel pamětický jezdec pro poruchu ze závodu odstoupit. „Odešla mi spojka, nešlo řadit. Ale člověk nemůže pořád vyhrávat,“ okomentoval svůj neúspěch sportovně a s úsměvem Marian Klíč.

Jeho náskok před bratrem Květoslavem se smrskl na pouhé dva body a o celkovém vítězi tak rozhodnou až závěrečné závody.

Vísky
Motoskijőring – finále:
1. Přichystal Petr – Prudil Radek (Vísky) 2. Beníšek Radek – Trávníček Jan (Buková), 3. Kuda Rostislav – Chorovský Igor (Benešov)

Průběžné pořadí po 4. závodě:
1. Přichystal - Prudil 43 bodů, 2. Beníšek-Trávníček 41 bodů, 3. Kuda-Chorovský 34 bodů,
čtyřkolky – finále
1. Brdár Eduard, 2. Vik Pavel ml., 3. Vik Pavel st., 4. Klíč Květoslav
Průběžné pořadí po 5. závodě:
1. Klíč Marian 50 bodů, 2. Klíč Květoslav 48, 3. Vik Pavel ml. 29, 4. Brdár 25, 5. Buriánek 18

Motoskijöring se jel na dvě finálové jízdy. O dramatický průběh prvního finále se postarali benešovští Kuda s Chorovským. Lyžař Chorovský najel do hlubokého sněhu, vypnula mu lyže a bylo po nadějích na umístění. Vyhrála domácí dvojice Přichystal s Prudilem.

Druhá finálová jízda byla už zcela v režii Kudy s Chorovským. Po raketovém startu zvítězili způsobem start-cíl. V součtu obou jízd jim prvenství zajistilo bronz.

„Opravdu jsem nečekal, že šesté místo a vítězství bude znamenat „bednu“, liboval si v depu po závodě motokrosař Kuda. „Pro lyžaře to dnes byla fuška. Hlavně to druhé finále,“ dodal spokojeně jeho parťák Igor Chorovský.

Jízdou na jistotu si druhý stupínek zkušeně ohlídali Beníšek s Trávníčkem, kteří brali stříbro i celkově.
Domácí jezdec Petr Přichystal s lyžařem Radkem Prudilem dojeli ve druhé finálové jízdě sice až čtvrtí, ale celkově se radovali z letos už druhého prvenství. Při stejném bodovém zisku s Beníškem a Trávníčkem rozhodlo v jejich prospěch vítězství v první jízdě.

„Myslím, že to byl dnes pěkný závod, škoda akorát, že jsme ve druhém finále nedojeli líp,“ zhodnotil na závěr v cíli lyžař Radek Prudil.
Závěr seriálu slibuje dramatickou podívanou. O místě a termínu příštího závodu dosud není rozhodnuto.