„Očekáváme, že by se mohlo zapojit i pět set pochodníků. Naše tratě jsou záměrně koncipované tak, aby mohl vyrazit skutečně každý. Desítku tak zvládnou v pohodě i rodiny s dětmi, které již chodí po svých. Teď ještě aby vyšlo počasí, to je pokaždé velmi důležité. Každopádně už se na všechny moc těšíme,“ uvedl Michal Souček z pořádající TJ Asociace sportovních klubů Blansko.

Turisté si dají v sobotu hned po ránu sraz u herny stolního tenisu na Podlesí na okraji Blanska. Odsud budou od sedmi do osmi hodin vycházet na nejdelší, pětatřicet kilometrů dlouhou trasu, a následně od osmi do půl desáté na tratě dlouhé deset a pětadvacet kilometrů, aby se poté opět všichni setkali opět v místě startu.

Fotbalista Martin Sehnal (napravo) obléká ráječský dres už od roku 2012.
Ani nechtěl hrát. Pak Sehnal dvěma góly zařídil výhru ráječského béčka

„Chvíli po zahájení pochodníky zavede trasa na první kontrolu, jež bude na vyhlídce na Nových Dvorech, odkud je industriální areál ČKD Blansko jako na dlani. Dále půjdou nad Skalním mlýnem, další kontrola bude na můstku nad Macochou. Nejdelší pochod projde rovněž kolem zříceniny Holštejna, jeskyně Hladomorny a rozhledny Veselice – k té zamíří i střední distance. Nakonec se všechny trasy střetnou na Obůrce nad Blanskem, kde bude hořet oheň, takže si účastníci mohou donést a opéct buřty,“ prozradil Michal Souček.