Po předlouhých pěti letech vybojoval pro mateřský oddíl na Poháru Moravy a Slezka desetiletého žactva zlatou medaili.

Na sto metrů prsa zaplaval Špaček o víkendu fantasticky. Na poloviční trati přidal stříbro a na kraulové padesátce skončil těsně pod stupni vítězů. „Dominik plave letos ve velké formě. Pořád se zlepšuje,“ pochválila Špačka trenérka Věra Vencelová.

Z ostatních blanenských plavců si nejlépe vedla Hana Kopřivová, která dohmátla na padesátce motýlek a padesátce prsa dvakrát pátá. Do první desítky nejlepších plavců Moravy a Slezska se ještě vešly na osmém místě Vendula Klepalová a devátí Petra Pokorná společně s Jiřím Studeným.

Jedenáctiletí plavci závodili na poháru Moravy a Slezska v Kopřivnici. Blanenská výprava přivezla domů tři cenné kovy. Veronika Zamazalová byla dvakrát třetí. Na sto a dvě stě metrů prsa. Další bronz připojila Anna Formánková na sto metrů znak. Na padesátce motýlek skončila čtvrtá. V první desítce se objevil Adam Přikryl, když doplaval jako osmý na dvoustovce znak.

„Z dosažených výsledků je vidět, že v Blansku se v nejmladší kategorii nejvíce daří prsařům. Uvidíme, jak si povedou následující víkend starší plavci na mistrovství republiky, kde máme pouze dva reprezentanty Kopřivovou a Vencela,“ poznamenala před vrcholem sezony Vencelová.