Dvaadvacetiletá atletka se poprvé po zdravotních problémech představila v únoru na halovém mistrovství republiky ve Vítkovicích, kde skočila 172 centimetrů, což je o dvaadvacet míň než její osobní rekord. Nejlepší výsledek letošní sezony zaznamenala v půli července v Kladně, kdy dosáhla výšky 187 centimetrů.

A nyní se ho pokusí ještě vylepšit. O víkendu ji čeká mistrovství republiky v Plzni, kde svede boj o čtvrtý domácí titul.

Alexander Malits a jeho otec spojili život s fotbalem.
Švancara se divil, že mu voní dres, vypráví blanenský všeuměl Alexandr Malits

MČR v atletice 

Místo konání: Plzeň
Datum konání: 8.–9. srpna
Hlavní hvězdy šampionátu: Barbora Špotáková, Nikola Ogrodníková, Vítězslav Veselý, Petr Frydrych (oštěp), Zuzana Hejnová (běh na 400 metrů), Jan Veleba, Zdeněk Stromšík (běh na 100 metrů), Michaela Hrubá, Barbora Sajdoková (skok vysoký), Radek Juška (dálka), Filip Sasínek (běh na 1500 metrů).

Její hlavní konkurentka bude o tři roky mladší závodnice Barbora Sajdoková z Třince, která se v Kladně dostala o čtyři centimetry výš než Hrubá. „Každá půjdeme v závodě svou cestou. Bára skáče letos hodně dobře a laťka na vítězství bude vysoko. Myslím, že se bude skákat kolem sto devadesáti centimetrů. Doufám, že se k tomu přiblížím i já,“ přála si Hrubá.

Pro ni může být mistrovství republiky poslední představení letošní sezony. „Jde o závod, ke kterému směřuju formu a podle výkonu uvidím, jestli budu pokračovat dál, nebo to zabalím a připravím se na další sezonu. Spokojená budu se skokem kolem sto devadesáti,“ řekla Hrubá.

Fotbalový brankář Pavel Halouska přestoupil z Líšně do Blanska.
Otazník na pozici brankáře vyřešen. Blansko posílil Halouska

A právě republikové mistrovství je kvůli pandemii koronaviru, která o rok posunula olympiádu v Tokiu, vrchol letošní sezony českých atletů. „Opravdu se těším a myslím, že stejně tak všichni atleti. Máme totiž jedinou možnost představit se před domácím publikem a ukázat, co v nás je. Doufejme, že do té doby se ještě nezmění počty lidí, kteří nás můžou přijít podpořit,“ poznamenal dálkař Radek Juška ze Staroviček na Břeclavsku.

V českém prostředí nemá v dálkařském sektoru konkurenci. Pětinásobný mistr republiky je tak hlavní adept na další vítězství. „Bohužel u nás bojuji spíš sám se sebou. Chci uspět a pokusit se o skoky za osm metrů,“ prozradil Juška.

V Plzni se ve sprintu na sto metrů představí i brněnský rodák Jan Veleba, hodonínský běžec Filip Sasínek patří k favoritům na 1500 metrů.