Mezi nimi by neměl chybět jeden z předních českých ironmenů Petr Vabroušek. Jihomoravská triatlonová liga startuje.Blanenský plecháč je prvním závodem šestidílného seriálu. „Počítáme, že se do závodu přihlásí zhruba osmdesát lidí. Ve startovní listině už jedno velké jméno je. Petr Vabroušek,“ řekl ředitel závodu Radek Šinkora.
Součástí Plecháče je i dětský aquatlon, ve kterém se závodníci poměří v plavání a běhu. Oproti loňskému ročníku bude chybět lidový triatlon pro amatéry. „Lidový triatlon jsme vypustili. Samotný Plecháč je dost náročný na organizaci, v realizačním týmu nemáme tolik lidí,“ poznamenal ke změně Šinkora.
V hlavním závodě čeká na triatlonisty po sedmi stech metrech plavání výživná cyklistická vložka. Prudké stoupání do Veselice a po obrátce zpět do Blanska. „Kolo bylo tvrdé, hodně na sílu,“ přiznal loňský vítěz Vladimír Pospíchal z Ekolu Brno. V kategorii žen vyhrála minule jeho týmová kolegyně Radka Vodičková. Ta bude v sobotu na startu chybět. „Dám přednost sprintu v Jablonci,“ řekla Vodičková.

INFOBOX

BLANENSKÝ PLECHÁČ, 14. června 2008
26. ročník triatlonového závodu, Rekreační oblast Palava, Blansko
Tratě: dětský aquatlon - 100m plavání, 200 m běh (kategorie do 11 let). Start 11.00. 200m plavání, 500 m běh (kategorie nad 11 let). Start 11.15.
Hlavní závod dorostu a dospělých: 700m plavání (2 okruhy přehrada Palava) , 20 km kolo (Blansko přehrada -Obůrka -Těchov - Veselice otočka - zpět do Blanska -Těchov - Blansko Podlesí- Blansko přehrada), 5 km běh (2 okruhy okolo přehrady). Start: 11.30.
Startovné: hlavní závod: 250 Kč, na místě v den závodu při prezentaci, dětský aquatlon: 10 Kč.
Každý závodník obdrží občerstvení v průběhu běžecké části a v cíli závodu, závodníci v hlavním závodu tričko.
Prezentace: 9.30 - 11.00 hod. Ukládání do depa: 10.00 - 11.15. Vyhlášení výsledků: 13.30 před letní restaurací Gizela.