Jihomoravská kvalifikace na Zimní mistrovství České republiky do Litoměřic, Trutnova a Kopřivnice byla pro Blanensko mimořádně úspěšná. „Plavci z blanenského oddílu vylovili z brněnského bazénu úctyhodných dvacet medailí, a tentokrát byli o něco lepší než plavci z Boskovic, kteří vybojovali patnáct cenných kovů,“ sdělila blanenská trenérka Věra Vencelová.

V kategorii žactva má okres Blansko velmi silné zástupce. Je to především blanenský borec Dominik Špaček a boskovická plavkyně Anna Tlamková. „Špaček v Brně našel pouze jednoho přemožitele, a to na padesátce kraul. V ostatních šesti startech (100 P, 200 P, 100 PZ, 200 PZ, 100 Z a 400 PZ) nechal své soupeře z deseti jihomoravských oddílů daleko v poli poražených. Například na trati 200 m prsa se čekalo než dohmátne druhý medailista v kategorii třináctiletých celých 24 sekund, což je pro představu více jak jedna délka bazénu,“ popsala fenomenální představení Špačka Vencelová.

Stejně nepřemožitelná byla ve všech pěti kraulových startech i Anna Tlamková. Největší náskok nad svými soupeřkami nabrala na čtyřstovce a osmistovce. Zbylé tři disciplíny jí vynesly bronzové medaile. „Těmto dvěma velmi dobře sekundovali další dva úspěšní plavci, a to Petra Pokorná z Blanska a Martin Pospíšil z Boskovic. Oba získali pro své družstvo po šesti medailích. Nejrychleji dohmátla Pokorná na tratích 100, 200 m prsa a 200 m polohový závod. Pospíšil si doplaval pro zlato v disciplíně 100 m, 200 m znak, 200 m motýlek a 400 m polohový závod,“ doplnila Vencelová. Konečný počet medailí dodali blanenskému oddílu Hana Kopřivová, Veronika Zamazalová, Adam Přikryl, Boskovicím Viktor Kejík.