Plavci ASK dosáhli v letošní sezoně zajímavých výsledků na řadě okresních a krajských přeborech v Brně, Hodoníně, Hustopečích, Znojmě. Ani zimní republikový pohár ve Vsetíně a Českých Budějovicích si blanenští závodníci nenechali ujít. Vencel, Přikryl, Klepalová, Kopřivová se pohybovali ve svých věkových kategoriích pravidelně v první desítce výsledkových listin. Kateřina Kopřivová přivezla ze soutěžního klání v Hodoníně pohár z hlavní disciplíny. Michal Vencel dominoval zase na mítinku Hustopečský džbánek.
Nejlepší plavci ASK Blansko okusili také atmosféru mezinárodních závodů Brněnský drak, Brněnský tučňáček a Májové Brno. Pro nejmenší děti se pořádal tradiční Blanenský závod a pro starší plavce závod O pohár starostky města Blanska. Náročný trénink zpestřilo v průběhu roku vánoční plavání a závody rodičů s dětmi. Na Velikonoce absolvovali plavci blanenského oddílu vydatné čtyřdenní soustředění v Jedovnicích.
Úspěchy blanenských plavců se také výraznou měrou promítly do konečného pořadí ankety o nejlepšího sportovce ASK, v níž Kateřina Kopřivová obsadila druhé místo. Ocenění Sportovní osobnost dostala vedoucí plaveckého oddílu Dagmar Kuncová. V současné době zbývá ještě plavcům ASK Blansko úspěšně zakončit poslední a nejdůležitější soutěže. Oblastní přebory. Z nich se mohou nominovat na letní republikové poháry, které se plavou v červnu a červenci. Několik oblastních závodů mají již blanenští za sebou. Dokázali v nich několikrát držet krok i se špičkovými závodníky. Umístění na medailových pozicích na těchto oblastních závodech naznačují šanci na dobré výsledky i pro nadcházející republikové poháry. Mezi nejúspěšnější ve svých kategoriích patřili Špaček, V. Klepalová, H. Kopřivová, Formánková, Zamazalová, Vencel, K. Klepalová a K. Kopřivová.
Letos se na republikové poháry a mistrovství ČR nominovalo nejvíce plavců ASK Blansko za posledních několik let. Formánková, Zamazalová, Dohnalíková, Hort, Vencel, Prečanová, Kopřivová), z nichž Formánková a Vencel jsou rozlosováni v posledních rozplavbách a o medaile zkusí bojovat nadcházející víkend v Karviné a Vsetíně.
Zatím poslední akcí blanenského plaveckého oddílu byl o víkendu oblastní přebor ve Zlíně. V dorostenecké kategorii hájili barvy ASK J. Vencel, Kopřiva, Vymazal, Širůček. V konkurenci špičkových závodníků zaplavali Blanenští borci solidní umístění. Vencel vybojoval osmé a patnácté místo. Vymazal dvanáctou a čtrnáctou příčku.