Z triumfu v hlavním závodě se radovali Blanenští Michal Vencel, Dominik Špaček a Veronika Zamazalová. Do Boskovic putoval džbánek zásluhou Andrey Husovské.

Každoročně v lednu zahajují blanenští a boskovičtí plavci jarní závodní sezónu v Hustopečích u Brna na tradičním Hustopečském džbánku. Ani letos tomu nebylo jinak. Téměř padesátka plavců z okresu Blansko bojovala ve třech věkových kategoriích o nejcennější trofej. Hustopečský džbánek. A to v hlavní disciplíně, kterou byla padesátka prsa. Ve drahách se objevili kromě domácích závodníků také plavci z Hodonína, Břeclavi, Brna a Uherského Brodu.

Nejpočetnější a zároveň nejúspěšnější byla blanenská výprava, která vybojovala hned osmadvacet zlatých medailí a odvezla si tři Hustopečské džbánky z hlavního závodu. Již počtvrté za sebou získal džbánek Michal Vencel, podruhé Dominik Špaček a poprvé se z vítězství radovala Veronika Zamazalová. Vencel a Špaček zvítězili ještě v dalších dvou disciplínách a patřili k nejlepšími plavcům na závodech. V ostatních kategoriích získali tři zlaté ještě Jan Vencel, Kateřina Kopřivová, dvě zlaté Anna Formánková a Hana Kopřivová a po jedné Vendula Klepalová, Petra Pokorná a Radek Burian.

Blanenští se blýskli ještě v závěrečných štafetách, když jejich štafeta mužů i žen zvítězila s velkým náskokem před ostatními soupeři.

Boskovičtí závodníci pobrali na Hustopečském džbánku deset zlatých medailí zásluhou Anny Tlamkové, Andrey Husovské, Justiny Hoškové, Jakuba Davida, Martina Pospíšila, Jana Pořízky a Jana Krupičky. Jedno prvenství v hlavním závodě odměněné Hustopečským džbánkem si připsala Andrea Husovská.

VĚRA VENCELOVÁ