Padesátka na plzeňských Slovanech se na tři dny proměnila v deseti dráhovou pětadvacítku. V ní se představili plavci z jednašedesáti oddílů z celé republiky. Na startu se objevili všichni tři dorostenci, kteří Českou republiku úspěšně reprezentovali na nedávném mistrovství Evropy v Istanbulu – Simona Baumrtová, Barbora Závadová a Petr Bartůněk. K vidění bylo několik dorosteneckých i českých rekordů.

Dá se říct, že už samotná kvalifikace je pro blanenské plavání v této kategorii velkým úspěchem. Vencel se nominoval na osm disciplín a Kopřivová na pět, zatímco na letním mistrovství to pro oba bylo dohromady pouze sedm startů. Vencel zaplaval na všech tratích osobní rekordy a nejlepší výsledek zaznamenal na 200 m prsa, kde dohmátl třináctý. Kopřivová za svými nejlepšími časy sice zaostala, ale na trati 400m polohově doplavala devátá.

Mladší plavci, kteří již mají mistrovství republiky za sebou, se zúčastnili tradičního vánočního mítinku žactva Fego Cupu v Brně. Blanenská a boskovická výprava tam posbírala čtrnáct medailí z toho šest zlatých. Zlato si na krk pověsil Dominik Špaček, Anna Formánková a Veronika Zamazalová z Blanska. Za Boskovice bodovala Anna Tlamková, Martin Pospíšil a Andrea Husovská.

VĚRA VENCELOVÁ