Jan Vencel se probojoval na stovce prsa do finále B a skončil celkově dvanáctý. Na dvojnásobné trati doplaval dokonce jako osmý. Dominik Špaček, který věkem patří ještě mezi žáky bojoval mezi dospělými. „Ve svých parádních disciplínách stovce a dvoustovce prsa dohmátl pětadvacátý a dvacátý," řekla trenérka plavců z oddílu ASK Blansko Věra Vencelová.Na letním mistrovství republiky se v Podolí představila špička českého plavání včetně šestice olympioniků, kteří budou naši zemi reprezentovat za čtrnáct dnů na Olympiádě v Londýně. Blanenská rodačka a česká reprezentantka v dálkovém plavání Silvie Rybářová se výborně vypořádala i s bazénovými disciplínami. Na nejdelších tratích, kterými jsou osmistovka a patnáctistovka kraul dohmátla hned za svou oddílovou kolegyní olympioničkou Janou Pechanovou. Nezapomněla ani na svou oblíbenou bazénovou disciplínu dvoustovku motýlek, kde si doplavala pro bronz.

Jan Vencel a Dominik Špaček reprezentovali v Podolí blanenský oddíl ASK Blansko. První zmiňovaný se oproti loňskému šampionátu výrazně posunul ve výsledcích směrem nahoru. Nejvíce se mu však dařilo v prsových disciplínách. „V dopoledních rozplavbách si na stometrové trati osobním rekordem zajistil postup do odpoledního finále B, ve kterém opět s osobním rekordem doplaval čtvrtý, což znamenalo v celkových výsledcích dvanáctou příčku," uvedla Vencelová s tím, že Vencel se ještě lépe předvedl na dvojnásobné trati.

Zde zlepšil svůj osobák o celých sedm vteřin, a to znamenalo start ve finále A s nejlepší osmičkou českých prsařů. Ve finále už čas nevylepšil a doplaval na osmé pozici. Po loňském šestnáctém místě je však to letošní osmé velký skok dopředu.

Druhý zástupce blanenského oddílu Dominik Špaček si jako jeden z nejmladších účastníků šampionátu, který bezkonkurenčně vítězí na mistrovstvích ve své kategorii, chtěl porovnat své výkony s českou dospělou plaveckou špičkou. Ve svých parádních disciplínách stovce a dvoustovce prsa dohmátl pětadvacátý a dvacátý.