Na víkendovém mistrovství republiky juniorů a dorostenců v pražské Stromovce bylo vše jinak. Jak Klepalová, tak Pernica zůstali hluboko v poli poražených. „Naše vystoupení ve Stromovce nebylo moc povedené. Ale to se stává. Je to sport. Jedeme dál,“ poznamenal trenér atletů z Blanenska Jiří Ošlejšek.

Dorostenku Klepalovou startující za AK Olymp Brno měla na startu podpořit i její týmová parťačka Anna Klinkovská z Rudice. Její čas z Bratislavy však nakonec na účast na mistrovství nestačil a do pražské haly ve Stromovce nejela. Klepalová v cíli trojky zaostala za svým osobákem o sedmnáct vteřin a skončila až desátá. „Kamile to prostě neběželo. Kdyby zopakovala čas na hraně osobáku, tak byla osmá. Umístění vzhledem k silné konkurenci mě nemrzí, ale výsledný čas ano. Kamča má určitě na víc,“ řekl Ošlejšek.

Ještě o tři místa hůř než Klepalová se umístil v dálce Vít Pernica z Jedovnic. Skokan v barvách JAC Brno se dostává do formy po zranění kotníku. V Bratislavě skočil mezi dorostenci slušných šest set dvacet osm a bral bronz. Ve Stromovce obhajoval čtvrté místo z loňska a podle Ošlejška nebyl před závodem zcela bez šancí na bednu. „Zlato je jasné. Pokud se nezraní, tak s největší pravděpodobností vyhraje Jiří Sýkora z Třebíče. Ten je skokansky někde jinde než ostatní. Ale druhé a třetí místo je otevřené,“ předpovídal před odjezdem do Prahy Ošlejšek. A jeho slova se stoprocentně potvrdila. Sýkora své soupeře porazil doslova o parník. Ve finále totiž skočil přes sedm metrů.

Pernica se do finále nedostal. První skok pokazil. Ve druhém sice letěl daleko, ale přešlápl. Až ve třetím skoku záchrany dolétl na pět set devadesát osm. Ale to na finále nestačilo. „První skok byl vyloženě pokažený. Pak měl Vítek přešlap a v posledním pokusu zase asi třicet čísel nedošlap. Je to obrovská škoda. Kdyby trefil prkno, ta byl ve finále. Kotník ale ještě není stoprocentně fit,“ dodal Ošlejšek k vystoupení Pernici, který má osobák šest set padesát pět. Jeho výkon z Bratislavy by ve finále stačil na sedmé místo.

Žáci v Jablonci

Za čtrnáct dní je v Jablonci nad Nisou na programu halové mistrovství republiky žáků. Z Blanenska na něj pojede Jiří Klinkovský. Atlet z Rudice tam bude startovat na osmistovce.

Halové mistrovství republiky juniorů a dorostenců

Stromovka, Praha

3 000 m – dorostenky
1. Tereza Korvasová (AK Hodonín) 10:28.29, 2. Eliška Drahotová (USK Praha) 10:37.56,3. Ve­ronika Siebeltová (TJ Slezan Frýdek-Místek) 10:44.61, … 10. Kamila Klepalová (AK Olymp Brno) 11:45.05