Hosté přijeli jak slíbili. V kompletní sestavě. „Kromě dvou hráčů jsme tady všichni,“ prozradil hráč Pepina a zároveň reprezentant Pavel Machala. Domácím florbalistům muselo být tedy od začátku jasné, že hra bude probíhat v režii hostů.


Blansko dlouhých šest minut drželo bezbrankový stav, pak se už začali prosazovat rychlejší a techničtější hosté. V první třetině vstřelili tři góly a šli do kabin klidnější. „Kdyby nám Blansko dalo dva nebo tři slepené góly v začátku, možná bychom měli problémy. Naštěstí jsme utkání nepodcenili a vytvořili jsme si brzy náskok,“ prozradil po zápase Machala.


Domácí hráči neměli v tomto zápase co ztratit, kromě cti. Dostávali se do brejků a zlobili obranu Pepina, za celé dvě třetiny však hostujícího gólmana nepřekonali. Naopak Ostrava přidala čtvrtou branku a třetí třetinu pojala trochu oddychově. Toho Blansko využilo a dostávalo se do nadějných šancí. Hned v úvodu třetiny se trefil Forbelský. Hosté však nenechávali nic náhodě, přepnuli na vyšší výkon a za čtyři minuty jim pátým gólem vrátil klid Sysala. Bohužel pro Blansko, bylo to z protiútoku po nepovedené gólové akci domácích.


Deset minut před koncem se konečně dočkal i celý zápas aktivní Bezděk, bylo to však už příliš pozdě. Pepino ještě mírně vylepšilo konečné skóre gólem v poslední minutě, kdy hrálo přesilovku.


Blansko podalo dobrý výkon a uhrálo s extraligovým týmem skvělý výsledek. „Musíme si uvědomit, že je to jako kdyby k utkání s HC Blansko přijely Pardubice,“ upozornil na rozdíl několika tříd prezident Atlasu Bohumil Hlaváček. „Díky výborným blanenským brankařům nepadlo víc gólů,“ vysekl poklonu soupeři trenér hostů Robert Segeťa.


Jeden ze dvou gólů Blanska vstřelil Luboš Bezděk. „Gól v takovém zápase samozřejmě potěší. Nečekali jsme, že bychom je mohli porazit, takže jsme s výsledkem spokojení,“ dodal po zápase šťastný střelec.