Fanoušci florbalu budou mít v sobotu svůj svátek. Do Blanska přijede odehrát třetí kolo poháru ČFBU legendární extraligový klub FBC Pepino Ostrava. Za jeden z našich nejlepších klubů hrají i dva reprezentanti, Tomáš Chrápek a Pavel Machala.
Blanenští florbalisté sice rozjeli letošní sezonu ve velkém stylu, po čtyřech zápasech mají na kontě čtyři výhry a vedou druhou ligu, ovšem v sobotu je čeká tvrdý oříšek. „Momentálně se nám daří, věříme si,“ potvrzuje kapitán Atlasu Jiří Obalil dobrou formu domácího týmu.


Jenže na špičkový tým nejvyšší soutěže to zřejmě stačit nebude. „Přijedeme v kompletní sestavě,“ prozradil trenér Pepina Robert Segeťa. Na Ostravský tým narazilo Blansko v poháru už loni. Tehdy hosté přijeli také „kompletní“ a nadělili domácím porážku 12:3. Dva góly Blanska dal Kadavý a jeden kapitán Obalil. „Děsivý výsledek neodpovídá dění na hřišti, bylo to mnohem vyrovnanější,“ vzpomíná Jiří Obalil na loňskou konfrontaci. Zároveň však přiznává, že Blansko na výhru těžko dosáhne. „Chtěli bychom uhrát přijatelný výsledek, což je s takhle silným soupeřem i prohra o mírný počet gólů,“ dodává. Blanenští budou mít k dispozici také kompletní sestavu, otazník visí pouze nad obráncem Vlachopulosem, který se zranil v minulém zápase.


Návštěva elitního týmu v Blansku ale rozhodně nebude formalitou. Diváci se mohou těšit především na kvalitní florbal na vysoké úrovni. „Myslím, že návštěvníci nebudou litovat, předpokládám, že padne hodně branek,“ slibuje prezident Atlasu Bohumil Hlaváček atraktivní podívanou. Od třetího kola už se navíc hrají dlouhé zápasy na třikrát dvacet minut, takže obě mužstva budou mít dostatek času na útočné akce.


Druhý velký přínos je, že se hráči dostanou do zápasu s mužstvem, které hraje na nejvyšší republikové úrovni. „Chceme do hry zapojit i mladé hráče, měla by to pro ně být výborná zkušenost,“ slibuje kapitán Blanska Obalil.


Do třetice je možné, že rozjeté Blansko favorita potrápí. Ostrava rozhodně protivníka nepodceňuje. „Blansko je relativně těžký soupeř, vede druhou ligu a navíc má výhodu domácího prostředí,“ říká o soupeři trenér Pepina Segeťa. Kapitán Obalil však zůstává při zemi, ví, že šance na výhru nejsou velké.
„Nemůžeme si samozřejmě dovolit hrát s Ostravou nějakou otevřenou partii, to by se nám mohlo rychle nevyplatit,“ říká Obalil, který ostravského brankáře loni už překonal.